Dvaja ťažiari získali 266 000 za šikovnosť
Dvaja ťažiari získali 266 000 za šikovnosť. Zdroj: Shutterstock, 3DStach

Pred pár dňami sa dvom menším ťažiarom podaril naozaj husársky kúsok. Vďaka šikovnosti, odvahe aj šťastiu sa obaja obohatili o 6,25 BTC, čo v tom čase predstavovalo sumu 266 000 USD!

266 000 dolárov ako odmena za šikovnosť

Ohromný až fantastický sled udalostí. Iným spôsobom sa ani nedá nazvať to, čo sa podarilo dvom menším ťažiarom z ťažobného poolu Solo CK.

V pondelok 10. januára sa jednému z nich podarilo s absolútne skromnou kapacitou hashovania 126 TH/s vyťažiť blok Bitcoinu. Odborníci na ťažbu BTC boli šokovaní. Jedným z nich je aj člen rady pre ťažbu BTC Hass McCook. Ten uviedol, že pravdepodobnosť počinu, ktorý sa ťažiarom podaril, bola 1:1 400 000.

„Povedať, že je to veľmi zriedkavé, je slabé slovo. Toto je šialené šťastie v práci a veľmi nezvyčajná udalosť. Mať k dispozícii 0,000072 % hash rate znamená, že v priemere Solo CK získa 0,000072 % blokov, teda približne 1 z 1 400 000.“

Dva úspechy v rozmedzí niekoľkých dní je dokonca šanca 1 ku miliarde.

Prečítaj si tiež: Alf Protocol – ako funguje nový decentralizovaný finančný ekosystém na Solane, ktorý skúma DeFi 3.0?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

To, že sa to podarilo jednému ťažiarovi, je naozaj fantastické. No následne sa k nemu pridal ďalší ťažiar z toho istého poolu. Podľa príspevku na Twitteri od administrátora Cona Kolivasa, bol druhý ťažiar ešte šikovnejší, keď dokázal vyriešiť blok s výkonom 116 TH/s. Čiže potreboval ešte menší výkon ako jeho predchodca. Pravdepodobne využíval len jednu až tri ťažobné platformy.

V reakcii na prvého šťastlivca Kolivas uviedol:

„Pre zúčastneného ťažiara je to šanca, ktorá sa vyskytne raz za život.“

Druhým šťastným ťažiarom zrejme prešli ohromné myšlienky, či nepostretne šťastie aj jeho. Tak to jednoducho skúsil a podarilo sa.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre