Estónsko plánuje pritvrdriť
Estónsko plánuje pritvrdriť, zdroj: www.shutterstock.com/AndreBoukreev

Nový riaditeľ estónskej finančnej spravodajskej jednotky chce zrušiť existujúce zákony a licencie kryptospoločností, pretože Estónsko z toho nič nezískava.

Na druhej strane, manažér pre komunikácie finančnej spravodajskej jednotky (FIU) uviedol, že Estónsko touto cestou nepôjde. Podľa všetkého štátni úradníci si medzi sebou nerozumejú.

Môže ťa zaujímať: 2 400 % potenciál rastu! – Analytik opisuje sľubný a dôveryhodný altcoin!

Estónsko len využívajú!

Matis Mäeker, nedávno vymenovaný za riaditeľa Estónskej finančnej spravodajskej jednotky verí, že Estónsko by malo zrušiť svoje súčasné predpisy týkajúce sa kryptomien a je potrebné „začať úplne odznova“.

Estónsko je jedna z najmenších krajín Európskej únie s celkovým počtom obyvateľov okolo 1,3 milióna. Avšak táto krajina dlhšiu dobu priťahuje veľké množstvo spoločností, ktoré podnikajú s kryptoaktívami. Priťahoval ich najmä priateľský regulačný režim, ktorý tam funguje už niekoľko rokov.

Podľa Matisa Mäekera, ktorý nedávno nastúpil do funkcie riaditeľa finančnej spravodajskej jednotky (FIU), tieto firmy spracovávajú transakcie za viac ako 20 miliárd eur, čo predstavuje viac ako 40 % cezhraničných prevodov v miestnom bankovom sektore. Dopĺňa, že iba 1 z 10 spoločností má bankový účet v krajine.

„Mnohí z nich vôbec neinvestujú do krajiny a ani tu nevytvárajú žiadne pracovné miesta. Ich jediným cieľom je získať estónsku licenciu, ktorá im umožnuje pracovať s veľkými sumami peňazí, z ktorých Estónsko v konečnom dôsledku nič nemá,“ tvrdí Mäeker.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

,,Musíme pritvrdiť!”

Začiatkom tohto roka úradníci uviedli, že plánujú zaviesť prísnejšie pravidlá. Ministerstvo financií vypracovalo nový návrh zákona a v súčasnosti sa o ňom diskutuje s ostatnými inštitúciami. Legislatíva pravdepodobne zavedie požiadavky na vyššie kapitálové vklady a pravidelnejšie kontroly pre tieto kryptospoločnosti.

Matisovi Mäekrovi toto ale nestačí. Na otázku, čo by mala vláda ešte urobiť, povedal, že Tallinn musí ,,zmeniť nariadenia a začať so všetkým od nuly. To iste sa týka aj udeľovania licencie.”

,,Musíme sprísniť náš dohľad a musíme sprísniť aj náš prístup čo sa týka vstupu týchto kryptospoločností na trh,” podotkol riaditeľ estónskej finančnej spravodajskej jednotky.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – zaútočí cena po odraze od MA21 na nové ATH?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance