Bitcoin ETF
Bitcoin ETF. Zdroj: Shutterstock,, 24K-Production

V posledných hodinách médiami prebehla správa, na ktorú zrejme čakali všetci fanúšikovia BTC. Podľa najnovších správ Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC), schválila prvé ETF pre Bitcoin v USA.

Prečítaj si tiež: Zasadnutie lídrov G7 ukázalo budúcnosť digitálnych mien centrálnych bánk

Schválilo SEC konečne ETF pre Bitcoin?

Najväčšia kryptomena prežíva výrazný útok býkov po tom, čo vyplávali na povrch prvé správy, že SEC schválila ETF pre Bitcoin. Je tu konečne to, na čo sa čakalo dlhé mesiace a roky? V čase písania tohto článku sa cena BTC/USD pohybovala na úrovni 59 750 USD, čiže už len krok od historického maxima, ktoré je na úrovni 65 000 USD. O schválení ETF ako prvá informovala agentúra Bloomberg, ale podľa môjho názoru je potrebné si počkať na oficiálne vyhlásenie SEC-u.

BTC/USD
BTC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView

Môže ťa zaujímať: Coinbase otvára trh NFT – kedy bude platforma spustená?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Po oznámení agentúry Bloomberg sa začali ozývať ďalšie popredné médiá. Pôjde o úplne nový ETF ProShares Bitcoin Strategy, ktorý by sa mal začať obchodovať už budúci týždeň.

K situácií sa vyjadril aj populárny analytik, Eric Balchunas. Podľa neho je to v 90 % uzavretá kapitola, no stále tu zostávajú určité nezodpovedané otázky.

„Ako som už viackrát povedal, pokiaľ neuvidím ETF, že sa naozaj obchodujú na burze, nie som pripravený tento prípad uzavrieť. Ale šance sú obrovské, nad 90 %.”

Schválenie ETF pre Bitcoin, na ktoré sa čakalo naozaj veľmi dlho, by dokázalo BTC vystreliť na ATH. Ako som však písal vyššie, je potrebné počkať si na oficiálne vyhlásenie SEC.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre