LUNC čaká rast?
LUNC čaká rast? Zdroj: shutterstock.com/Jester-Flim/Romolo Tavani

Podľa analytika kryptomenovej stránky CryptoNews Simona Chandlera kryptomena LUNC (Terra Luna Classic) môže dosiahnuť v roku 2023 až 10-násobné zhodnotenie. Vo svojom článku zhŕňa viacero dôvodov, prečo je tento scenár reálny. Má to však jeden háčik – investícia do tejto kryptomeny je úplne šialenstvo!

Skôr, ako sa pustím do rozboru, je namieste otázka, aký zmysel majú vôbec takéto analýzy. Predovšetkým je to informovať čitateľov, aké cenové vývoje sú reálne, aká existuje pravdepodobnosť a akým rizikám môžu potenciálni investori čeliť. Analýzy nie sú veštenie – nemajú prilákať ani donútiť ľudí, aby do daného aktíva naskočili hlava-nehlava.

LUNC – 10x v roku 2023?

Podľa Chandlera spaľovanie tokenov LUNC, ktoré začalo ako výsledok masívnej algoritmickej tvorby nových tokenov LUNA po poklese stablecoinu UST, môže postupne viesť k rastu tokenu LUNC. LUNC môže na základe RSI ešte klesať, no zároveň sa vytvára priestor aj pre budúci rast.

Napriek tejto technickej neistote má LUNC dobrú pozíciu na to, aby sa tento rok tešila z výrazného rastu. Je to najmä vďaka spaľovaciemu procesu, ktorý sa odohráva v sieti a na rôznych kryptografických burzách, ako je napríklad Binance,“ argumentuje Chandler.

Analýza RSI tokenu LUNC podľa Chandlera
Analýza RSI tokenu LUNC podľa Chandlera. Zdroj: cryptonews

Ďalším argumentom je snaha komunity neustále vytvárať nové spaľovacie mechanizmy, ako sa zbaviť vysokej inflácie, ktorá bráni rastu ceny.

Existuje tak veľká šanca, že LUNC by mohol tento rok zaznamenať výrazné zhodnotenie ceny, pričom 10-násobný zisk by ho mohol dostať až na 0,0017 USD,“ uzatvára svoju analýzu Chandler.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Šialenstvo fanúšikov kryptomien nemá hranice

Token LUNA sa v roku 2021 dostal do TOP 10 kryptomien, tešil sa globálnemu záujmu inštitúcií a, samozrejme, fanúšikovskej základne. Po kolapse a odhalených podvodoch zo strany zakladateľa projektu Do Kwona sa cena kryptomeny zrútila pre vysokú infláciu. Množstvo investorov prišlo o milióny. Snaha fanúšikov o záchranu tohto projektu je pochopiteľná, ale absurdná. Projekt stratil podporu veľkých hráčov, zničil dôveru investorov po celom svete a neexistujú dôvody, prečo by mal token rásť len preto, že sa masovo spaľuje.

Ak by aj minca skutočne narástla, ide o vysoko špekulatívne aktívum, ktoré predstavuje priamu hrozbu a riziko pre vašu investíciu. Vyhýbajte sa podobným aktívam, ktoré pripravili investorov o peniaze a v súčasnosti už nemajú čo ponúknuť.

Čítaj tiež: Fanúšikovia sa nepotešia: populárna kryptomena stratila takmer celú svoju hodnotu