Graf na dnes: 4 malé projekty s vysokým potenciálom zisku až do 800 %
Graf na dnes: 4 malé projekty s vysokým potenciálom zisku až do 800 %. Zdroj: https://www.shutterstock.com/PopTika

Investícia do kryptomien ako Bitcoin či Ethereum má istý potenciál rastu, no predovšetkým v horizonte viacerých rokov. Očakávať pri oboch najväčších kryptomenách zhodnotenie 10x je značne nerealistické. Rovnako je to aj v prípade ostatných kryptomien s vysokou kapitalizáciou. V dnešnom článku sme pre vás vybrali 4 malé projekty s nízkou kapitalizáciou, no s vysokým potenciálom v dlhodobom horizonte.

The Graph (GRT)

Prvou kryptomenou, ktorú dávame do pozornosti, je minca Graph. Ide o indexovací protokol na evidovanie údajov pre siete ako Ethereum a IPFS, ktorý poháňa mnoho aplikácií v DeFi aj v širšom ekosystéme Web 3.0. Graph vybudoval otvorenú dátovú vrstvu nad Ethereom, aby vývojárom uľahčil získavanie informácií a následné poskytovanie týchto informácií svojim používateľom rýchlo a efektívne. Viac o technickom využití Graphu sa dočítate tu.

Token Graph je v súčasnosti na 55. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. GRT je 88 % od svojho ATH. V prípade pokračujúcej adopcie kryptomien a záujmu zo strany inštitúcií cena môže urobiť v budúcnosti aj niekoľkonásobné zhodnotenie. Len v prípade návratu na ATH by token od súčasnej ceny 0,334 urobil vyše 756 %, čo je takmer 8x. Graph má vynikajúcu tokenomiku a je to projekt, ktorý má komplexný roadmap na najbližšie obdobie, čo ukazuje, že vývojári nevytvorili samoúčelnú mincu.

Graf na dnes: GRT/USD. 1D.
Graf na dnes: GRT/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Stacks (STX)

Stacks je zaujímavé blockchainové riešenie vrstvy 1, ktoré je navrhnuté tak, aby prinieslo inteligentné zmluvy a decentralizované aplikácie (DApps) do siete Bitcoinu (BTC). Áno, čítate správne. Tieto inteligentné zmluvy sa na sieť BTC prenášajú bez zmeny akýchkoľvek funkcií, vďaka ktorým je taký výkonný – vrátane jeho bezpečnosti a stability. Tieto DApps sú otvorené a modulárne, čo znamená, že vývojári môžu stavať na svojich aplikáciách navzájom a vytvárať funkcie, ktoré v bežnej aplikácii jednoducho nie sú možné. Keďže Stacks používa Bitcoin ako základnú vrstvu, všetko, čo sa deje v sieti, sa riadi najpoužívanejším a pravdepodobne najbezpečnejším blockchainom v prevádzke – Bitcoinom. Platforma je poháňaná tokenom Stacks (STX), ktorý sa používa na poháňanie vykonávania inteligentných zmlúv, spracovanie transakcií a registráciu nových digitálnych aktív na blockchaine Stacks 2.0.

Token STX je v súčasnosti na 66. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. Od svojho ATH je STX vzdialený takmer 70 %. Len v prípade návratu na ATH by token od súčasnej ceny 0,99 urobil 191 %. S aktuálnou kapitalizáciou a predovšetkým využitím BTC siete má token v budúcnosti vysoký potenciál rastu.

Graf na dnes: STX/USD. 1D.
Graf na dnes: STX/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Čítaj tiež: TOP 3 spôsoby, ako profitovať aj počas medvedieho trhu kryptomien

Oasis Network (ROSE)

Oasis je popredná a škálovateľná blockchainová sieť vrstvy 1 so zameraním na súkromie, ktorá spája vysokú priepustnosť a nízke poplatky za plyn spolu so zabezpečenou architektúrou, aby poskytla základ ďalšej generácie pre Web 3.0 a spájala sektory DeFi, GameFi, NFT, metaverzum, tokenizáciu údajov a dátové DAO. Spoločnosť Oasis, podporovaná špičkovými podporovateľmi odvetvia, nedávno oznámila, že fond Ecosystem Fund v hodnote 200 miliónov dolárov na podporu projektov na budovanie siete má niekoľko partnerstiev z rebríčka Fortune 500, ako napríklad CryptoSafe Alliance s Binance, BMW Group a ďalšie. Oasis je jedným z dvoch najlepších blockchainov investovaných špičkovými VC a má jednu z najrýchlejšie rastúcich vývojárskych sietí v tomto odvetví, tvrdí Messari. On-chain dáta ukazujú, že o kryptomenu prejavujú veľký záujem veľryby a veľké inštitúcie.

Token ROSE je v súčasnosti na 97. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. Od svojho ATH je ROSE vzdialený 68 %. So súčasnou nízkou kapitalizáciou, záujmom zo strany inštitúcií a praktickým využitím predstavuje Oasis Network investíciu, ktorá má veľkú šancu na veľké zhodnotenie.

Graf na dnes: ROSE/USD. 1D.
Graf na dnes: ROSE/USD. 1D. Zdroj: Tradingview

DOCK (DOCK)

Dock je platforma navrhnutá tak, aby poskytovala firmám a vývojárom jednoduché riešenie na vytváranie, správu a prezentáciu digitálnych poverení, ktoré sú okamžite overiteľné pomocou technológie blockchain. Vďaka samostatnému blockchainu a integrovanému platobnému a stimulačnému tokenu, dôveryhodnej sieti overovateľov a bezproblémovému prijatiu a interoperabilite je Dock súčasťou hnutia na riešenie univerzálnych problémov s existujúcimi údajmi a ich zachytávaním, zdieľaním a riadením.

Dock je súčasťou ekosystému Polkadotu (viac v odkaze tu). Vysvetlenie konkrétneho využitia blockchainu Dock nájdete v rozsiahlom článku v tomto odkaze (tu). Token DOCK je v súčasnosti na 685. mieste v rebríčku kryptomien podľa celkovej kapitalizácie. Od svojho ATH je token vzdialený vyše 80 %. V prípade návratu na ATH by token DOCK pri súčasnej cene 0,0325 urobil 452 %.

Čítaj ďalej: Týždeň v kryptomenách: Musk a Twitter, adopcia Bitcoinu, zlato, komodity a nehnuteľnosti na vzostupne

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre