Consensus 2018 – zaujímavosti, zhrnutie druhého dňa a čo by vám nemalo ujsť.
Consensus 2018 – zaujímavosti, zhrnutie druhého dňa a čo by vám nemalo ujsť. Zdroj: shutterstock.com/fizkes

Očakávaná konferencia Consensus sa dnes chýli k svojmu záveru. Priniesla mnoho noviniek a tiež oznámení významných firiem, nielen v obore kryptomien, ale tiež veľkých hráčov. My vám prinášame výber toho najpodstatnejšieho, čo by vám rozhodne nemalo ujsť, plus zopár zaujímavostí.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Zaujímavosti:

Koľko sa tento rok vybralo na vstupenkách na túto konferenciu? Pri počte účastníkov cca 8500 a cene jedného lístka 2000 USD v predpredaji a 3000 USD potom, činí výsledná čiastka 17 miliónov USD.

Kto zo známych osobností sa nezúčastnil? Vitalik Buterin, tvorca Etherea, oznámil bojkot konferencie už vopred.

Najväčšia stávka? Počas konferencie povedal Jimmy Song, že je ochotný sa s Josephom Lubinom staviť, že technológiu blockchainu nebude behom piatich rokov využívať zásadné množstvo používateľov. Lubin, spoluzakladateľ Etherea, odpovedal, že sa staví o akékoľvek množstvo BTC, že technológia blockchainu bude mať v projektoch veľkých spoločností v nasledujúcich piatich rokoch zmysluplné využitie. Detaily stávky budú doriešené na Twitteri. Obaja si pred publikom na dôkaz platnosti stávky potriasli rukami.

Mohlo by vás zaujímať: Consensus 2018 – zhrnutie hlavných správ za prvý deň

Druhý deň konferencie – najdôležitejšie oznámenia a novinky

Klub “Bitcoin jednorožcov” má ďalšieho člena. Spoločnosť Circle oznámila v utorok uzatvorenie fundraisingu v hodnote 110 miliónov dolárov, takže spoločnosť má teraz trhovú hodnotu takmer 3 miliardy USD. Investormi sú čínsky Bitmain, Accel, Blockchain Capital, Breyer, Digital Currency Group, General Catalyst, IDG, Pantera a Tusk Ventures. S finančnými prostriedkami spoločnosť tiež odhaľuje ambiciózny plán na posilnenie svojich produktov a služieb spustením “USD coinu” alebo aktíva založeného na blockchaine, ktoré by bolo regulované a podporené reálnou vládnou menou prostredníctvom ich partnerského projektu CENTER. Coindesk.com (v EN)

HTC predviedla revolučný krok, keď koncom roku 2000 predstavila smartfón založený na operačnom systéme Android. Teraz chce urobiť to isté s blockchainom. Taiwanský výrobca elektroniky v utorok odhalil smartfón Exodus, ktorý má slúžiť ako mobilný spojovací bod so svetom decentralizovaných sietí a pamäťové zariadenie (peňaženku) pre tých, ktorí chcú nosiť svoje krypto vo vrecku. Coindesk.com (v EN)

eToro, platforma pre sociálne investovanie, otvára už tento rok plnohodnotnú kryptoburzu a mobilnú peňaženku a rozširuje sa do Spojených štátov. Umožní obchodovanie s BTC, ETH, LTC, XRP, Dash, BCH, Stellar, Ethereum Classic, NEO a EOS. Nová burza bude ponúkať špeciálne bonusy pre inštitucionálnych investorov. Coindesk.com (v EN)

Startup Cambridge Blockchain uzavrel prvé kolo financovania výberom 7 miliónov USD. Medzi investormi sú spoločnosti HCM Capital a Foxconn Technology Group. Foxconn podľa správ ,,skúma možnosť nasadenia” softvéru, vyvinutého spoločnosťou Cambridge Blockchain, pre zlepšenie správy pripojených zariadení a globálnych dodávateľských reťazcov. Coindesk.com (v EN)

Jesse Powell, CEO kryptoburzy Kraken, daroval 1 milión USD neziskovej spoločnosti Coin Centre. Kraken sa tiež zaviazal, že do konca mesiaca zdvojnásobí všetky dary pre Coin Centre, a to do výšky 1 milión USD. Coindesk.com (v EN)

Ďalšie informácie nájdete tiež v článku: 4 zaujímavé blockchain projekty a v našich dnešných správach. 

Coindesk, usporiadateľ konferencie Consensus, tiež oznámil, že 18. – 20. septembra 2018 sa bude konať ázijská verzia tejto konferencie v Singapure.

Záver

Aj napriek množstvu nových pozitívnych správ sa kryptomenám stále (opäť?) príliš nedarí (v dobe písania článku, 16.5.2018, 12:00). Otázkou je, prečo sa to deje. Podľa niektorých analytikov je dôvodom terajšieho poklesu trhov zákaz reklamy na kryptomeny vo vyhľadávači Bing od Microsoftu, ktorý sa tak pridáva k Facebooku, Googlu a Twitteru. Bing sa u nás príliš nepoužíva, ale najmä v zahraničí ide o veľmi populárny vyhľadávač. Nezostáva nič iné, než využiť pokles trhu k nákupu a pokiaľ nakúpené máte, dúfať, že v dlhodobom horizonte dôjde k prejaveniu efektu konferencie Consensus, tak ako každý rok.

 

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance