Ťažiari nereagujú na poklesy cien BTC – cena je vysoko nad ich nákladmi

Novinky Baníci budú aj naďalej hromadiť BTC
Baníci budú aj naďalej hromadiť BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Mark Agnor
BITmarkets BITmarkets

Ťažba BTC je pri súčasných cenových hladinách väčšia ako kedykoľvek predtým. Nové údaje ukazujú, aký nepravdepodobný je masový výpredaj ťažiarov. Ako poznamenal populárny účet na Twitteri @venturefounder 14. januára, dokonca aj pri 42 000 USD je obchodný pár BTC/USD približne o 20 % nad nákladovú cenu baníkov.

Napriek tomu, že Bitcoin padol o celých 27 000 $ pod historické maximá, je pre ťažiarov lákavejší ako kedykoľvek predtým. Hash rate, odhad celkového výpočtového výkonu venovaného ťažbe, tento týždeň dosiahol nové historické maximum.

BTC hash rate

BTC hash rate. Zdroj: Blockchain

S odvolaním sa na ukazovateľ výrobných nákladov BTC od Charlesa Edwardsa, generálneho riaditeľa správcu aktív Capriole, zakladateľ podniku odhalil, že bod zlomu v súčasnosti predstavuje 34 000 USD.

BTC bol v máji ohrozený kapituláciou ťažiarov za 30 000 $. Súčasné náklady sú 34 000 $, 20 % pod súčasnou cenou.

Produkcia BTC

Produkcia BTC. Zdroj: @venturefounder/Twitter

Prečítaj si tiež – Dlhodobý rastúci cyklus Bitcoinu sa stále neskončil – budú kryptomeny v roku 2022 rásť?

Nie je dôvod, aby ťažiari BTC predávali kvôli ziskovosti

V príspevku o svojom ukazovateli z roku 2019 Edwards navyše poznamenal, že transakčné poplatky udelené ťažiarom im poskytujú dodatočnú ochranu proti prepadom spotových cien pod náklady.

Ťažiari namiesto predaja hromadne akumulovali bitcoiny tento mesiac a poslednýkrát viac ako počas vrcholov. To hovorí o zdravej súvahe a o budúcnosti, že obavy v súčasnosti nezaťažujú ťažobný sektor.

Mohlo by ťa zaujímať – Počet bitcoinových adries s nenulovým zostatkom stále rastie na nové maximá

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.