Baníci budú aj naďalej hromadiť BTC
Baníci budú aj naďalej hromadiť BTC. Zdroj: Shutterstock.com/Mark Agnor

Ťažba BTC je pri súčasných cenových hladinách väčšia ako kedykoľvek predtým. Nové údaje ukazujú, aký nepravdepodobný je masový výpredaj ťažiarov. Ako poznamenal populárny účet na Twitteri @venturefounder 14. januára, dokonca aj pri 42 000 USD je obchodný pár BTC/USD približne o 20 % nad nákladovú cenu baníkov.

Napriek tomu, že Bitcoin padol o celých 27 000 $ pod historické maximá, je pre ťažiarov lákavejší ako kedykoľvek predtým. Hash rate, odhad celkového výpočtového výkonu venovaného ťažbe, tento týždeň dosiahol nové historické maximum.

BTC hash rate
BTC hash rate. Zdroj: Blockchain

S odvolaním sa na ukazovateľ výrobných nákladov BTC od Charlesa Edwardsa, generálneho riaditeľa správcu aktív Capriole, zakladateľ podniku odhalil, že bod zlomu v súčasnosti predstavuje 34 000 USD.

BTC bol v máji ohrozený kapituláciou ťažiarov za 30 000 $. Súčasné náklady sú 34 000 $, 20 % pod súčasnou cenou.

Produkcia BTC
Produkcia BTC. Zdroj: @venturefounder/Twitter

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Dlhodobý rastúci cyklus Bitcoinu sa stále neskončil – budú kryptomeny v roku 2022 rásť?

Nie je dôvod, aby ťažiari BTC predávali kvôli ziskovosti

V príspevku o svojom ukazovateli z roku 2019 Edwards navyše poznamenal, že transakčné poplatky udelené ťažiarom im poskytujú dodatočnú ochranu proti prepadom spotových cien pod náklady.

Ťažiari namiesto predaja hromadne akumulovali bitcoiny tento mesiac a poslednýkrát viac ako počas vrcholov. To hovorí o zdravej súvahe a o budúcnosti, že obavy v súčasnosti nezaťažujú ťažobný sektor.

Mohlo by ťa zaujímať – Počet bitcoinových adries s nenulovým zostatkom stále rastie na nové maximá

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance