Je správny čas na nákup kryptomien? Zdroj: Shutterstock.com/Maestro-0111

Ak si kladiete otázku, či je teraz správny čas na to, aby ste kúpili kryptomeny, tak pravdepodobne rozmýšľate nad dlhodobou držbou a nie nad dennými pohybmi. Z tohto dôvodu sa pozrieme na trh z dlhodobého hľadiska. V prvom rade je potrebné povedať si, že makro trendy kryptomien sú od ich vzniku rastúce.

Obrázok nižšie poukazuje na celkovú trhovú kapitalizáciu kryptomien, kde je zahrnutý Bitcoin aj altcoiny. V súčasnosti sa nachádzame v korekcii, ktorá bude čoskoro končiť. Z dlhodobého hľadiska však vidíme, že graf dosahuje rastúce minimá aj maximá.

Kapitalizácia kryptomien
Kapitalizácia kryptomien. Zdroj: TradingView

Kryptomeny rastú od začiatku

Ďalším makro trendom, ktorý sa na trhu vyskytuje, je neustále klesajúca dominancia Bitcoinu v porovnaní s altcoinovým trhom. Tento fakt hovorí o tom, že na trhu je čoraz viac altcoinov a možnosti diverzifikácie na trhu sa stále zvyšujú. Okrem toho čoraz viac altcoinov ponúka lepšie využitie v reálnom svete v porovnaní s hlavnou kryptomenou.

Kryptomeny a ich dominancia.
Kryptomeny a ich dominancia. Zdroj: Coinmarketcap.com

Napriek tomu je Bitcoin stále akýmsi indexom trhu, a to aj vzhľadom na to, že dlhšie dosahuje hodnoty pod 40% a je možné, že v budúcnosti sa pozrie na historicky najnižšie hodnoty.

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Prečítaj si tiež – Dlhodobý rastúci cyklus BTC sa stále neskončil – budú kryptomeny v roku 2022 rásť?

Bitcoin a jeho cykly

Teraz sa pozrime sa samotný Bitcoin. Logaritmický graf, ktorý vidíme nižšie, taktiež poukazuje na to, že trend je jednoznačne rastúci. V súčasnosti sa nachádzame v rastúcej fáze cyklu BTC.

Logaritmický graf BTC
Logaritmický graf BTC. Zdroj: TradingView

Tieto rastúce fázy sú stále menej ziskové, no časovo sú stále dlhšie. Súčasný rastúci cyklus dosahuje zhruba podobné časové hodnoty, ako ten predošlý. To naznačuje, že by mal tento rastúci cyklus ešte pokračovať do svojej finálnej fázy.

Keďže sa rastúce cykly predlžujú, v budúcnosti môžeme očakávať značne odlišné správanie logaritmického grafu. Je totiž možné, že už nebudeme vidieť 80 – 90-percentné korekcie. Súčasný rastúci cyklus je tiež odlišný a viac-menej sa cena hýbe sideway od dosiahnutia ATH. Takéto správanie sme v minulosti nevideli.

Odpoveďou na otázku, či je výhodné teraz nakupovať kryptomeny, je áno. Bolo to výhodné pred rokom a bude to výhodné aj o rok. Na kryptomeny sa totižto treba pozerať ako na hodnotné digitálne aktívum, ktoré je síce dynamickou a špekulatívnou zložkou portfólia, no dostatočne diverzifikuje riziko voči konzervatívnym investíciám, a to hlavne v časoch vysokej inflácie.

Mohlo by ťa zaujímať – Cardano analýza – rast 30 % iba za 6 dní. Ideálny čas na nákup?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance