Generálny riaditeľ SBI chce podporu XRP od všetkých japonských bánk do roku 2025

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Čerstvé uvedenie tokenu XRP na Coinbase Pro bolo určite dobrou správou, ale máme tu ďalšie. Ide o to, že SBI chce mať niekoľko bánk v Japonsku, ktoré používajú token XRP, už v roku 2025.

Prezident a zástupca SBI Holdings Yoshitaka Kitao uviedol, že SBI VCTrade bude spustená v marci. Overení členovia budú môcť kupovať XRP a iné tokeny za japonské jeny (JPY).

Hneď ako budú objednávky zverejnené, na japonský trh príde dodatočná likvidita, ktorá umožní bankám veľké cezhraničné transakcie.

Mohlo by vás zaujímať: Dan Morgan: Apetít po XRP závratne rastie najmä v Ázii

XRP v japonských bankách do roku 2025

Medzi najzaujímavejšiu správu z oznámenia patrí fakt, že jedným z cieľov SBI je, aby japonské banky začali používať token XRP do roku 2025. SBI vytvorilo konzorcium niekoľkých bánk, čo nepochybne uľahčí tento ambiciózny plán.

Prezident SBI uviedol, že spoločnosť pracuje na platforme „S Coin”, ktorá by pomohla vydávať digitálnu menu, ktorú chce v roku 2025 predstaviť ako platobnú platformu.

Bitcoin vs. XRP

Kitao tiež tvrdí, že Bitcoin nemá žiadnu zásadnú hodnotu, čo je názor, ktorý zdieľa aj Warren Buffett, a že XRP je krypto jednička, pretože bude mať väčšie využitie.

Čo čítať ďalej?

Ripple porušuje pravidlá zalistovania na Coinbase PRO – Má XRP token protekciu?

Zdroj:
investinblockchain.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.