Dan Morgan: Apetít po XRP závratne rastie najmä v Ázii

7

Rok 2018 bol pre väčšinu kryptonadšencov veľmi náročný. Nielenže je väčšina kryptomien takmer po celý rok v downtrende s obrovskými stratami, rovnako však ani neprichádzajú žiadne pozitívne správy, ktoré by mohli tento trend zmeniť. Ak by sme však mali vybrať kryptomenu, ktorá aj napriek všetkým okolnostiam neprežíva až taký negatívny rok, tak je to určite Ripple.

Ripple v roku 2018

Cena klesla z 3 dolárov až na dnešných zhruba 36 centov. Aj napriek tomu však XRP prežíva pomerne zaujímavý rok. Dostalo sa na druhé miesto na CMC, keď predbehlo Ethereum. Aktuálne má o takmer 3 miliardy vyššiu trhovú kapitalizáciu ako ETH. K súčasnej situácii sa vyjadril aj Dan Morgan, jeden z hlavných predstaviteľov pre medzinárodné vzťahy spoločnosti Ripple:

„Najväčší apetít pre XRP je momentálne určite v Ázii. Využívajú naše prostriedky najmä na prevody financií, pretože v týchto krajinách je bankový sektor veľmi predražený. Preto je logické, že najväčší dopyt a likvidita je práve na ázijských trhoch. Tam vidíme určite aj najväčší potenciál pre naše produkty.“

Najúspešnejšia kryptomena tohto roku?

Avšak určite nemožno povedať, že Ripple sa už nemá kam posúvať. A to si uvedomuje aj Morgan, ktorý tvrdí, že regulácie by Ripplu mohli ešte pomôcť. XRapidu sa darí pomerne dobre. Každý mesiac sa k tejto sieti pripojí hneď niekoľko nových bánk. Banco Santander a The National Commercial Bank (saudskoarabská banka) sú len dvomi príkladmi.

Koncom roka sa situácia tejto kryptomeny ešte vylepšuje. Predaje XRP sa navýšili takmer dvojnásobne v treťom kvartáli v porovnaní s druhým kvartálom tohto roku. Takisto sa úspešne podarilo previesť pomocou Ripplu takmer 50 miliónov dolárov za menej ako 2 sekundy s transakčným poplatkom iba 30 centov.  A to sú vskutku slušné čísla.

Záver

CEO kryptomeny Ripple, Brad Garlinghouse, sa vyjadril, že dokonca roku by sa xRapidu mohlo podariť pridať hneď niekoľko väčších bánk. A to by mohlo naozaj Ripple vystreliť a stabilizovať jeho pozíciu na druhom mieste. Čo si myslíte vy? Patrí Ripple medzi pomyselných víťazov v tomto roku medzi kryptomenami? Alebo si nájdete kryptomenu, ktorej sa tento rok darilo lepšie (nemyslíme iba % profit/stratu)?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
livebitcoinnesw.com

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
Northaxelljoškopetzzz Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Kail
Guest
Kail

Tak strašné sa mu darí a vseci ho kupujú a chcú že cena sla o 1/3 dole, a strašné budú budú kupovat po miliardách a chcieť keď pôjde na polku a potom na 15 cent to sú také keci. Bulváru keď je niečo populárne a chcú to cena ide hore a nie dole …korelácia má nezaujima EOS dal svoje druhé ath v tomto roku a posunul sa na 5 priečku tam bol záujem aj keď šiel btc dole rastol a nie toto XRP (rýchlo Rozprasene peniaze) skrátka xrp strasne ospevovane ,osobne som kupoval a za hodne a vždy len prerába… Read more »

zzz
Guest
zzz

No schválne. Koľko bolo XRP minulý rok dnešným dňom a koľko je dnes? A porovnajme tak ETH a BTC. ETH a BTC je za rok v mínuse zatiaľ čo XRP je oproti 04.12.2017 v pluse. Takže čo sú toto za nezmysli od teba?

joško
Guest
joško

ja si pamätám, že dakedy v novembri minulého roku stál XRP cca 20 centov… a slavkovský potom kde si v článku alebo na fb komente vydal vyhlásenie, že neodporúča nákup XRP 😀

Doe
Guest

Som rada, ze tento portal konecne priznal, ze XRP je a bude vyuzivany bankami

pet
Guest
pet

taky Samuel Slavkovsky by ti to vysvetlil hned ze banky nikdy nebudu pouzivat xrp 🙂

axell
Guest
axell

Osobne by som to tohto bankstercoinu neinvestoval ani peny. tato mena nemá nič spoločné so slobodným kryptotrhom a je od začiatku pod kontrolou. Takýto projekt ja nepodporím.

North
Guest
North

No vidis, a napriek tomu urobil kontrolovany XRP v roku 2017 az 36 000 % narast, co je az absurdne zhodnotenie :-), Nie je nad hype….