Riot vývojári

Počas októbrových osláv desiateho výročia League of Legends prehovorili vývojári z Riot Games o rade nových herných aj neherných projektov, ktoré by sa mali začať od budúceho roka objavovať.

S hrami od Riot games sa roztrhlo vrece

Najskôr by mala vyjsť kartová hra Legends of Runeterra, ktorá vyjde pre PC a mobily v roku 2020. Ďalej hovorili vývojári o hrách pod tajnými kódmi L, F a A. Malo by ísť o bojovku a tímovú záležitosť zo sveta League of Legends a nakoniec o taktickú strieľačku, ktorá však nebude mať so svetom populárnej MOBA hry nič spoločné.

Ľudia z Riotu oznámili plány na vývoj e-športovej manažérskej hry – hovorilo sa o mobilnej verzii Teamfight Tactics aj samotného LoLka. Aby toho nebolo málo, bol oznámený aj animovaný seriál Arcane zo sveta League of Legends.

Mohlo by vás zaujímať: [GAMING] Playstation 5 bude na vývoj hier jednoduchý – Bude vychádzať viac hier na túto konzolu?

Záver

Ako vidieť, vývojári z Riotu nechcú zostať len pri League of Legends. Štúdiu, ktoré tento rok oslávilo 10-ročné výročie nestačí iba jedna hra a ohlásením hneď niekoľkých titulov naraz celkom prekvapili. Ja sa na nové informácie o projektoch tohto štúdia veľmi teším a dúfam, že to bude stáť za to.

Čo čítať ďalej?

[Gaming] Satoshi Treasure je ako Ready Player One – Hra o milión dolárov v Bitcoinoch

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.