[GAMING] Playstation 5 bude na vývoj hier jednoduchý – Bude vychádzať viac hier na túto konzolu?

0

Nachádzajúca generácia konzoly od spoločnosti Sony, Playstation 5, bude vraj tou najlepšou pre vývojárov. To by mohlo primäť mnoho nových štúdií k tomu, aby vydávali svoje hry práve na hernej konzole od Sony.

„Čo ma najviac teší, je, že od vývojárov počúvame, ako jednoducho sa na Playstation 5 hry vyvíjajú. Tvorenie kódu pre PS5 je vraj ďaleko pred ktoroukoľvek predchádzajúcou generáciou konzoly,“ uviedol riaditeľ Sony Interactive Entertainment Jim Ryan.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá planéta je najbližšie k Zemi? – Odpoveď je zaujímavejšia, než čakáte

Bude Playstation 5 na kazety?

Nemecký web LetsGoDigital si totiž všimol zaregistrovaný patent u brazílskeho patentového úradu INPI, o ktorý sa postarala spoločnosť Sony. Ide o patent na Playstation kazetu. Konzola Playstation nikdy kazetový systému nepoužívala. Kazetový systém naposledy využil hanheld PS Vita, Sony však nedávno informovalo, že žiadny nový handheld nechystá.

Záver

Sony ukazuje, že ich nová konzola bude mať mnoho nových vylepšení. A oproti konkurenčnému Xboxu ich je skutočne dosť, zároveň sa ale počíta aj s o dosť vyššou cenou. Avšak, podľa mňa sa túto konzolu oplatí kúpiť, už len vďaka výkonu, ktorý od nej očakávame.

Čo čítať ďalej?

Únik ropy pri Brazílii môže spôsobiť obrovskú ekologickú katastrofu

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre