[Gaming] Satoshi Treasure je ako Ready Player One – Hra o milión dolárov v Bitcoinoch

0

Satoshi Treasure je hra o milión dolárov, ktorá bola spustená v apríli tohto roku. Ide o hru, v ktorej je vašou úlohou uhádnuť hádanky, získať kľúče a potom za ne dostanete odmenu.

Inšpirácia z filmu

Tvorcovia tejto hry sú Ian Miers a Eric Meltzer, ktorí našli inšpiráciu vo filme Stevena Spielberga, Real Player One. Z celkového počtu 1 000 kľúčov si ten, kto ako prvý ich získa 400, odnesie výhru milión dolárov v Bitcoinoch. Hráči však môžu hrať individuálne alebo sa spájať do tímov a spolupracovať. Hra o milión dolárov je veľmi obľúbená medzi študentami a mladšími ročníkmi. Do hry sa zatiaľ údajne prihlásilo viac než stotisíc ľudí z celého sveta.

Mohlo by vás zaujímať: 3 dôvody, ktoré bránia Bitcoinu, aby dosiahol 20 000 $

Bonus 6 BTC

V máji bola uvoľnená hádanka s číslom 14. Pokiaľ túto šifru vyriešite, získate súčasne privátne kľúče k Bitcoin adresám, na ktorých sa nachádza bonusová výhra 6 BTC. Niektoré hádanky v Satoshi Treasure sú geolokačného charakteru. Riešiteľ sa musí vydať alebo nejakým spôsobom cez mapy na internete dostať na určité miesto podľa zemepisných súradníc a podľa malej pomoci nájsť správne riešenie.

Záver

Satoshi Treasure je skvelá hra, ktorá vás zabaví na x hodín a keď budete naozaj dobrí, môžete sa dostať aj k podielu miliónovej výhry. Hru sa určite oplatí skúsiť.

Čo čítať ďalej?

[Správy] aBey predstavuje novú technológiu kreditných kariet využívajúce kryptomeny – počet Bitcoin bankomatov prekonal hranicu 6 000 – Google Stadia bude mať problémy

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre