ETH vs. BTC

Ťažko tomu uveriť, no zatiaľ čo Bitcoin posledný týždeň stagnuje a posledné dva dni dokonca klesá, hodnota Etherea stúpla o neuveriteľných 30%. Keď také niečo predvedie Dogecoin, je to celkom sranda. Zopár špekulantov zarobí a Elon Musk postne ďalší tweet, resp. niečo kecne počas rozhovoru v televízii. Ale ak Ethereum voči Bitcoinu stúpne o 30% za týždeň, má to ďalekosiahly dopad na celý trh.

Druhá najväčšia kryptomena na svete teraz absolútne dominuje a ťahá altcoiny hore. Kolerácia Etherea a Bitcoinu je v posledných týždňoch mizivá. Etheru sa môžeme poďakovať za aktuálnu altcoinovú sezónu a skvelú šancu namnožiť si BTC.

Ethereum – Február-Máj 2021
Ethereum – Február-Máj 2021

Hodnota tejto kryptomeny za sedem dní stúpla z 3250 USD na dnešných 4100 USD. Kapitalizácia tak narástla o neskutočných sto miliárd dolárov. Kapitalizácia Etherea sa už približuje o polovici kapitalizácie BTC. Index Dominancie Bitcoinu klesol na 44,4%, zatiaľ čo dominancia Etherea stúpla na takmer 20%.

Prečítajte si našu najnovšiu ANALÝZU – Bitcoin (BTC) je už v rizikovej oblasti!

Ethereum vs. Bitcoin – Dočkáme sa tento rok flippeningu?

Jedno Ethereum sa obchoduje za takmer 0,06 BTC. V minulosti sme na tejto hodnote zaznamenali silnú rezistenciu. Flippening – moment, kedy kapitalizácia Etherea prekoná Bitcoin) nastane tesne po prekonaní historického maxima na grafe ETH/BTC, teda približne na hodnote 0,17 BTC.

1W ETH/BTC - Bitstamp
1W ETH/BTC – Bitstamp

Ak by Bitcoin stagnoval, Ethereu postačí dosiahnuť hodnotu 10 000 dolárov. Takýto scenár však nie je veľmi pravdepodobný. Ethereum môže zopár týždňov rásť na úkor Bitcoinu, ale nie dlhodobo.

Z BTC do ETH sa v poslednej dobe prelieva kapitál. Práve to spôsobilo aktuálnu situáciu. Bitcoin sa nachádza v prekúpených hodnotách a traderi v blízkej dobe nečakajú nejaký veľký rast. Na druhej strane, Ethereum je stále celkom lacné (resp. pred týždňom ešte určite bolo) a táto kryptomena má ďaleko najsilnejšie fundamenty.

Flippening môžete sledovať cez tento index, ktorý nesleduje iba kapitalizáciu, ale osem ďalších metrík. Vysvetlenie flippening indexu nájdete tu.

Cena Etherea rastie vďaka silným fundamentom, ale aj špekuláciám

Ethereum je technologicky najvyspelejší projekt vo svete kryptomien (Optimistic Rollups, Ethereum 2.0, EIP-1559…) a používa sa viac, než akýkoľvek iný blockchain (DeFi, NFT, blockchain gaming). To sú dôvody, prečo priťahuje toľko pozornosti. Flippening však v roku 2021 rozhodne nečakáme. A ani v roku 2022. No skôr či neskôr k nemu dôjde a Ethereum sa stane lídrom celého trhu.

Netreba zabúdať, že za aktuálny rast môže ďakovať práve Bitcoinu, do ktorého inštitúcie v posledných mesiacoch investovali desiatky miliárd dolárov. Časť tohto kapitálu teraz prechádza práve na ether.

Chcete nakupovať Ethereum, resp. ďalšie kryptomeny? Odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. A ak si vytvoríte účet cez >>>tento odkaz<<<, získate navyše doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance