ETH/BTC flippening je z 53% hotový a rastie! Tvrdí tento index

0

Flippening Etherea a Bitcoinu bol horúcou témou v roku 2017, keď sa kapitalizácia tohto altcoinu nebezpečne priblížila k BTC kapitalizácii. Bitcoin však nakoniec ostal nepokoreným kráľom a Ethereum sa v priebehu nasledujúcich mesiacov a rokov usadilo na druhej priečke. Flippening však napriek tomu ostal mokrým snom faknúšikov etheru a mnohí dokonca tvrdia, že je to neodvratné.

O argumentoch, ktoré povedú k masívnemu rastu hodnoty Etherea a k eventuálnemu prekonaniu BTC v kapitalizácii sme sa podrobne bavili aj my na streame. Sledujte náš YouTube kanál BitLink a nenechajte si ujsť spravodajstvo (nie len) zo sveta kryptomien.

BTC/ETH flippening v tradičnom ponímaní je však v dohľadnej dobe absolútne nereálny. Mnohí však argumentujú, že kapitalizácia nie je zrovna metrika, podľa ktorej by sa mala merať úspešnosť kryptomeny. Podľa niektorých prieskumov sú viac než štyri milióny BTC nenávratne stratené. Spoločná hodnota týchto mincí pritom dvakrát prekonáva celé Ethereum.

VIDEO – Solidity, základy programovania Ethereum smart kontraktov

Nová definícia flippeningu – BTC/ETH flippening index

Ľudia sa preto snažia prísť s alternatívnymi definíciami flippeningu. S jednou nedávno prišiel nemecký web The Blockchain Center a v komunite si získala veľkú obľubu. Sleduje osem rôznych metrík:

  1. Kapitalizácia
  2. Počet transakcií (24 hod.)
  3. Obchodné volume (24 hod.)
  4. Počet uzlov v sieti
  5. Počet aktívnych adries
  6. Hodnota transakcií (24 hod.)
  7. Objem transakčných poplatkov (24 hod.)
  8. Záujem vyhľadávania na Googli

BTC/ETH flippening indexBTC/ETH flippening index

Vitalik ľutuje spálený čas – Podcenili sme vývoj PoS a Shardingu

Ethereum momentálne prekonáva Bitcoin v dvoch metrikách – denný počet transakcií a objem transakčných poplatkov. I keď tvorcovia indexu dodávajú že ak by započítali transakcie ERC-20 tokenov, Ethereum by ľahko prekonalo Bitcoin aj v celkovej hodnote transakcií za posledných 24 hodín.

Bude zaujímavé sledovať tento index do budúcnosti.

Sorry, there are no polls available at the moment.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre