[Správy] Bitstamp má nového vlastníka • Infura môže potopiť Ethereum •…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitstamp má nového vlastníka • Infura môže potopiť Ethereum • CEO Visa: krypto nie je pre nás zaujímavé • Japonsko: Stablecoiny nie sú virtuálne meny

Bitstamp má nového vlastníka

Bitstamp, jednu z najstarších a najväčších kryptobúrz v Európe, získala belgická investičná spoločnosť NXMH. Spoločnosť Fortune oznámila, že NXMH v Bruseli kúpila 80-percentnú majetkovú účasť na luxemburskej kryptoburze, ktorá bola založená v roku 2011. Podmienky transakcie neboli zverejnené

Spoluzakladateľ a CEO spoločnosti Bitstamp, Nejc Kodrič, povedal agentúre Reuters, že táto burza mala štyroch záujemcov. Vybrali si však NXMH, pretože bola ochotná umožniť kryptoburze aby pokračovala vo svojej činnosti ako nezávislá entita. V dôsledku toho uviedol, že ani obchodníci ani 180 zamestnancov spoločnosti by si nemali všimnúť žiadne významné zmeny. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

Infura môže potopiť Ethereum

Afri Schoedon, vývojár spoločnosti Ethereum spoločnosti Parity Technologies, uviedol, že sieť sa nemôže spoliehať na spoločnosť Infura a na spracovanie 10 miliárd požiadaviek denne.

Infura je infraštruktúra, ktorá umožňuje decentralizovaným aplikáciám (dApps) spracovávať informácie o sieti Ethereum bez spustenia plného uzla. A to aj ak sa niektoré z najväčších dApps a protokolov vrátane Ethereum peňaženky MetaMask, decentralizovaného exchange protokolu 0x a MyCrypto sa spoliehajú na to, že spoločnosť Infura vysiela transakčné dáta a smart kontrakty na hlavnú sieť spoločnosti Ethereum.

Schoedon uviedol, že ak sa dApps bude naďalej spoliehať na poskytovateľa služieb tretej strany, alebo vývojárov infraštruktúry vo firme Infura, vízia spoločnosti Ethereum v dlhodobom horizonte zlyhá. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

CEO Visa: krypto nie je pre nás zaujímavé

Al Kelly, výkonný riaditeľ spoločnosti Visa, v rozhovore s riaditeľom spoločnosti CNBC povedal, že kryptomeny v žiadnom prípade nepredstavujú hrozbu pre nadnárodné spracovanie platobných transakcií (per VISA). A to v krátkodobom až strednodobom horizonte. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Japonsko: Stablecoiny nie sú virtuálne meny

News.Bitcoin.com v súvislosti s globálnym nárastom popularity fiatom krytých kryptomien (bežne nazývanými ako stablecoiny) požiadal Agentúru pre finančné služby [FSA], aby objasnila, ako sú tieto mince zaradené podľa japonského práva. FSA vysvetlila ako sa so stablecoinmi zaobchádza, okrem zdôraznenia, že nie sú virtuálnymi menami podľa zákona o platobných službách, regulátor objasnil požiadavky na registráciu pre emitentov a obchodníkov.

Pokiaľ ide o poskytovateľov služieb prevodu peňazí, banka Japonska podrobne uviedla, že podľa nej môžu osoby registrované ako poskytovatelia služieb prevodu peňazí vykonávať transakcie do výške jedného milióna jenov [9 000 dolárov] bez bankovej licencie. Inými slovami, transakcie nad jeden milión jenov môžu vykonávať len licencované subjekty. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.