[HOT NEWS] Konečne tu máme pohyb! Bitcoin padol pod dôležitý support

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Trh s kryptomenami v posledných dňoch neohrozene pokračuje smerom doprava a nedbá na akékoľvek prekážky v podobe pozitívneho/negatívneho fundamentu, rezistencie, trendy… Žijeme v zaujímavých časoch, kedy Tether za posledný týždeň vykazuje vyššie zisky, než zvyšných TOP10 coinov.

Volume je na tohtoročnom minime. Sčasti za to môže minimálna volatilita a sčasti fakt, že väčšina volume bola tak či tak vymyslená a burzy jedna po druhej pozastavujú svoje wash-trading operácie.

A potom prišiel dump

30m BTC/USD - Coinbase Pro

30m BTC/USD – Coinbase Pro

Sotva som stihol dopísať prvé dva odstavce a Bitcoin si to spolu s ostatnými kryptomenami namieril smerom dole. Za posledné dve hodiny sme zaznamenali prepad o cca 120 dolárov s minimom ešte o 80 $ nižšie, tesne nad hladinou 6200 $. Týmto pohybom sa konečne prelomilo obdobie viac než týždeň dlhého ticha, kedy sa kryptomeny prakticky nehýbali.

Čo sa týka Bitcoinu, situácia momentálne nevyzerá práve najlepšie. Prepadol sa totiž pod dôležitú rezistenciu na úrovni 6300 $. Pokiaľ sa daily svieca uzavrie pod týmto supportom, otvorí sa nám cesta až ku 6000 $, prípadne ešte nižšie.

Ak si však graf oddialime, nie je tento dump ničím výnimočný a môžeme byť pokojní. Nič extra sa nedeje. Toto zatiaľ nevyzerá na TEN rozhodujúci pohyb, ktorý udá smer krypto-trhu na ďalšie mesiace.

1D BTC/USD - Coinbase PRO

1D BTC/USD – Coinbase PRO

Čo čítať ďalej?

Čína povoľuje – čínske obchody môžu legálne prijímať platby v BTC!