Najhorší scenár pre Bitcoin
Najhorší scenár pre Bitcoin, shutterstock.com/Hi my name is Jacco

Binance

Tapering, vojna na Ukrajine, zvyšovanie úrokových sadzieb a ďalšie dôležité udalosti posledných mesiacov mali za následok pád Bitcoinu až o 50 %. Takýto prepad sa v minulosti klasifikoval už ako začiatok dlhodobého klesajúceho trendu. Od historického maxima Bitcoin v minulosti nie raz zaznamenal poklesy až o 80 %. Aké scenáre môžu čakať Bitcoin tentokrát?

Optimistický scenár – Bitcoin našiel dno

Optimisticky scenár pre Bitcoin
Optimisticky scenár pre Bitcoin, zdroj: tradingview.com

Dnešným poklesom sa Bitcoin dostáva do dôležitého supportného pásma, ktoré odoláva už viac ako jeden rok. Bitcoin hlboko pod 30 000 USD bol naposledy ešte v roku 2020. Od vtedy sa vždy počas poklesu cena zastavila na supportnej úrovni od 29 000 dolárov až po 33 000 dolárov. Tento pohyb bol zaznamenaný 2-krát počas tohto roka a niekoľkokrát počas leta minulého roka. Takéto správanie Bitcoinu nám môže naznačovať, že Bitcoin sa blíži k lokálnemu dnu a znovu sa odrazí od tejto kľúčovej zóny.

Nastane fakeout pohyb

Fakeout pohyb na Bitcoine
Fakeout pohyb na Bitcoine, zdroj: tradingview.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Fakeout, známy tiež ako falošný pohyb, je veľmi častá štruktúra, ktorá sa tvorí na Bitcoine. V prípade tohto scenára sa môže stať veľmi podobná situácia ako v prípade prvého scenára. S tým rozdiel, že cena Bitcoinu krátkodobo poklesne aj pod 29 000 dolárov a následne sa vráti naspäť. Podobný pohyb zaznamenal Bitcoin počas minulého roka, keď spadol zo 67 000 dolárov hlboko pod 30 000 dolárov a do niekoľkých hodín následne vyrástol o 30 %. Cena sa po tomto pohybe stabilizovala na hodnote 35 000 dolárov. Následne je pravdepodobné, že sa začne rastúci trend.

Najhorší pokles pre Bitcoin?

Bitcoin v minulosti nikdy nezaznamenal väčší drawdown, alebo aj pohyb od maxima po minimum o viac ako 80 %. Pri aktuálnej kalkulácii sa môžeme rozprávať o hodnote približne 14 000 dolárov. S veľkou pravdepodobnosťou je tento scenár ten najhorší. Tým, že o najznámejšiu kryptomenu prejavujú každý rok stále väčší záujem veľké inštitúcie a fondy, aj likvidita rastie. S nárastom likvidity klesá pravdepodobnosť väčších pohybov, aké sme napríklad videli v minulosti, a teda trh sa môže odstupom času správať menej volatilne. Preto pravdepodobnosť pohybu pod 15 000 dolárov je veľmi málo pravdepodobná. Bitcoin sa ale môže zastaviť na dlhodobom historickom maxime, z ktorého sa v súčasnosti stal silný podporný pod na hladine 20 000 dolárov.

Zhrnutie

Aktuálna situácia na trhu nie je moc pozitívna a pokiaľ sa začne znovu rastúci trend, tak to môže trvať niekoľko mesiacov, prípadne rokov. V poslednom cykle trvalo Bitcoinu 2 roky, kým sa spamätal z poklesov a opäť dosiahol historické maximum. Táto možnosť pomerne lacnej ceny za Bitcoin nám dáva priestor urobiť nové nákupy a počkať, kým sa trh dostane späť do rastúcej trajektórie a profitovať. Inak povedané, najlepšie sa nakupuje, keď je Bitcoin dole.

Prečítaj si aj: Robert Kiyosaki: „Najväčšia depresia v histórii už zrejme začala”

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre