Cardano verzus Ethereum. Zdroj: Shutterstock.com/leksiv

Mnoho kryptomien s vysokou kapitalizáciou si svoje postavenie dlhodobo drží. Preto je prirodzené, že investori špekulujú nad tým, ktorá sieť je tá najlepšia. Príkladom je aj časté porovnávanie Cardana a Etherea. Cardano už dlhodobo reprezentuje Proof of stake (PoS) mechanizmus, zatiaľ čo Ethereum prešlo na Proof of stake len nedávno.

Keďže Cardano aj Ethereum už fungujú na PoS, je prirodzené porovnávať, ktorý projekt by mohol byť v budúcnosti úspešnejší. Ethereum si takmer od počiatku existencie kryptomien udržuje druhú priečku hneď za Bitcoinom, zatiaľ čo Cardano je v čase písania článku na 8. mieste podľa trhovej kapitalizácie. Ak by sme si odmysleli stablecoiny USDT, USDC a BUSD, Cardano by sa umiestnilo dokonca na 5. mieste.

Ak sa pozrieme do histórie, zistíme, že mnoho vysokokapitalizovaných mincí stratilo svoju pozíciu medzi špičkou a upadlo do zabudnutia. Nie každý bullrun je rovnaký a každý cyklus má svoje najpopulárnejšie kryptomeny. Podobný scenár môžeme preto očakávať aj v budúcom bullrune. V posledných rokoch došlo predovšetkým k vysokej popularite stablecoinov a rastu ich kapitalizácie.

Kapitalizácia kryptomien
Kapitalizácia kryptomien. Zdroj: Coinmarketcap.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bude Cardano zabijakom Etherea?

V tejto súvislosti Ben Armstrong predpovedal, že približne za 6 až 10 rokov by Cardano mohlo získať obrovský podiel na trhu. Dokonca tvrdí, že Cardano obehne Ethereum z hľadiska trhovej kapitalizácie:

„Teraz oficiálne verím, že Cardano nakoniec prekoná Ethereum v trhovej kapitalizácii a počte používateľov. Nebude to tak skoro, ale iróniou je, že práve zavedenie ETH 2.0 bude Achillova päta Etherea. Časová os bude 6 až 10 rokov.”

Ako sme si mohli všimnúť na obrázku vyššie, kapitalizácia Etherea je v čase písania článku na hodnote 160 miliárd dolárov, zatiaľ čo kapitalizácia Cardana na hodnote 12 miliárd dolárov. Cardano bola jedna z najviac volatilných kryptomien v poslednom bullrune, no za posledné obdobie sa cena pohybovala smerom do strany. Nedávno dokonca neudržala support a hľadá nové minimum. Každý cyklus investori hľadajú potenciálneho zabijaka Etherea, no zatiaľ neúspešne. Pravdepodobne to môže byť aj prípad Cardana.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 kryptomien, ktoré nakupovali investori v miliardách dolárov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance