Každá banka v Amerike. Zdroj: shutterstock.com/Victor Josan

Bankový sektor sa pomaly, ale isto začína v celom spektre preorientovávať na kryptografickú technológiu. Spoluzakladateľ Cardana tvrdí, že sa bude čoskoro kryptografia využívať po celom svete.

Kryptografia pohltí celý svet

Generálny riaditeľ spoločnosti Input Output Global Charles Hoskinson uviedol, že aktuálne kryptografiu využívajú všetky americké banky. Na svojom twitteri sa zakladateľ Cardana kriticky vyjadril k plánovanej regulácii kryptomien, ktorá sa zdá byť nezvratná. Na tom by však nebolo nič negatívne. Hoskinson sa však obáva, že vlády chcú týmto spôsobom kryptomeny zakázať.

Na svojom twitterovom účte dostal Hoskinson otázku od fanúšikov, prečo nie sú kryptomenové spoločnosti schopné vytvoriť silný marketingový plán svojich produktov a služieb. Hoskinson si pre príklad vybral amerického rapera Kanyeho Westa, ktorý má na zverejnenej fotografii čiapku s nápisom „Satoshi Nakamoto“.

Kryptomenový sektor nepotrebuje silnú reklamu. Všetko za nás urobia banky,“ uviedol Hoskinson.

Kanye West zriadil túto fotografiu po tom, čo dostal od banky JP Morgan informáciu o zrušení svojho účtu. Nie je to však prvý prípad, keď sa stalo niečo podobné. Kanye West pred týmto zákazom podal 17 žiadostí o to, aby mohol raziť svoju vlastnú NFT kolekciu.

 

Po týchto úkonoch tvrdo zakročila Bank of America, ktorá zrušila účty viacerým zástancom kryptomien. Táto problematika zasiahla spoluzakladateľa blockchainu Tron Justina Suna ako aj bývalého vrcholového manažéra spoločnosti PayPal Roelofa Botha.

Hoskinson s touto politikou nesúhlasí a je to podľa neho prekvapivé, keďže všetky spomínané banky už využívajú alebo plánujú využívať blockchainovú technológiu.

Všetky americké banky už využívajú kryptografiu a čoskoro sa tak stane po celom svete,“ uviedol Hoskinson.

Prečítaj si tiež: Pozor, podľa tejto analýzy Ethereum smeruje na 1 000 dolárov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance