Ethereum zaostáva
Ethereum zaostáva. Zdroj: shutterstock.com/Alexandru Nika/thinkhubstudio

Udrží si Ethereum svoje postavenie medzi altcoinami? Minimálne v krátkodobom horizonte sa dá predpokladať, že áno. Podľa kryptomenového denníka Bein Crypto má táto sieť veľkého konkurenta. Ten dokonca v niektorých ukazovateľoch začína dominovať.

Ethereum v ohrození

Sieť Polygon patrí za posledné mesiace medzi najväčšie prekvapenia v kryptomenovom odvetví. Úspechy sa dostavujú na viacerých frontoch, no za zmienku stojí najmä masívny nárast aktivity v sieti, ktorá dokonca prekonala aktivitu druhej najväčšej kryptomenovej siete, ktorou je ethereum.

Reakcia prišla takmer okamžite. Podľa portálu CoinMarketCap sa ekosystém Polygon dostal do rebríčka TOP 10 kryptomien podľa trhovej kapitalizácie po tom, čo predbehol Solanu. Ide o veľký úspech. Komunita očakáva, že bude tento rast naďalej pokračovať. Na úspechy zareagoval aj natívny token MATIC, ktorý si za posledných 48 hodín pripísal zisk viac ako 16 %.

MATIC/USD
MATIC/USD 30m TF. Zdroj: TradingView
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Za posledné dva týždne sa aktivita v sieti zvýšila až o 21 %. Polygon je tak s 340 000 používateľmi nad druhom mieste, pričom lídrom tohto rebríčka je sieť BNB Chain s 800 000 aktívnych používateľov.

Pozitívne výsledky sa odzrkadľujú aj v prípade celkovej uzamknutej hodnoty v DeFi protokoloch, ktorá je aktuálne na úrovni 1,28 miliardy dolárov. Podľa portálu DeFiLlama sa tento ukazovateľ od začiatku roka 2023 zvýšil o viac ako 20 %.

Úspechy sú znakom dôkladnej práce vývojárov. Polygon pred nedávnom úspešne spustil hard fork Delhi, o ktorom sme vás informovali aj v našom článku: Blockchain Polygon už za pár dní spustí významný hard fork: čo môžeme od neho očakávať?

Aj tento faktor zrejme výrazne ovplyvnil nárast aktivity v sieti. Cieľom hard forku bolo najmä zníženie transakčných poplatkov a odstránenie problémov zo stabilitou siete, ktoré sa prejavovali pri vysokom počte aktívnych používateľov.

Čítaj ďalej: Tento stablecoin rozdrví konkurenciu, mám z neho veľké obavy – varuje známy moderátor CoinBureau