Ethereum sa pripravuje na dôležitú aktualizáciu. Nesie v sebe „českú stopu”

  • Ethereum čaká no novú aktualizáciu.
  • Prinesie viacero výhod a vylepšení.
  • V rámci názvu nesie v sebe aj českú stopu.
Novinky Ethereum ETF môže spustiť altcoinovú sezónu
Ethereum ETF môže spustiť altcoinovú sezónu. Zdroj: shutterstock.com/Momentum studio
BITmarkets BITmarkets

Ethereum, druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie, sa pripravuje na svoju ďalšiu veľkú aktualizáciu. Tento krok, známy ako Prague-Electra (Pectra), prinesie významné zlepšenia do blockchainu Etherea. Už podľa samotného názvu je jasné, že to súvisí s Prahou, a teda Českou republikou. Pozrieme sa bližšie na to, čo tento upgrade zlepší a čo môžeme očakávať.

Prague-Electra: Zlepšenie škálovateľnosti

Prague je prvou fázou aktualizácie, ktorá sa zameriava na zlepšenie škálovateľnosti Ethereum siete. Jedným z hlavných problémov, s ktorými sa Ethereum dlhodobo potýka, je obmedzená kapacita na spracovanie transakcií. Prague prinesie zmeny v protokole, ktoré umožnia zvýšiť počet transakcií spracovaných za sekundu (TPS).

Jednou z kľúčových zmien je implementácia technológie zvanej sharding. Tá rozdeľuje sieť na menšie časti (shardy), z ktorých každá môže spracovávať transakcie paralelne. Tento prístup výrazne zvýši celkovú kapacitu siete a zníži preťaženie, čo umožní rýchlejšie a efektívnejšie spracovanie transakcií. Druhá fáza aktualizácie, nazývaná Electra, sa zameriava na zvýšenie bezpečnosti siete Ethereum.

Ako popularita a hodnota Ethereum rastú, stáva sa cieľom pre čoraz sofistikovanejšie kybernetické útoky. Electra prinesie niekoľko vylepšení v oblasti bezpečnosti, ktoré zabezpečia lepšiu ochranu proti útokom a zneužitiu. Jedným z hlavných prvkov Electra je zavedenie nových kryptografických algoritmov, ktoré zlepšia bezpečnosť smart kontraktov a transakcií. Tieto algoritmy budú odolnejšie voči budúcim hrozbám a zabezpečia, že sieť zostane bezpečná aj s rozvojom nových technológií a útokov.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Ethereum a vylepšenia

Pectra, tretia fáza aktualizácie, sa zameriava na zlepšenie užívateľskej skúsenosti na Ethereum sieti. Hlavným cieľom Pectra, ktorú uvádzajú vývojári, je uľahčenie interakcie používateľov s decentralizovanými aplikáciami. Ethereum musí zabezpečiť aj to, aby boli tieto aplikácie prístupné a používateľsky prívetivé.

Jedným z hlavných zlepšení je zavedenie nových nástrojov a rozhraní. Tie umožnia jednoduchšiu a intuitívnejšiu prácu so smart kontraktmi. Používatelia budú mať lepší prehľad o svojich transakciách a interakciách s dApps, čo zlepší celkovú skúsenosť s používaním Ethereum.

Aktualizácie Prague-Electra (Pectra) predstavujú významný krok v evolúcii siete Ethereum. Tieto vylepšenia zamerané na škálovateľnosť, bezpečnosť a užívateľskú skúsenosť spôsobujú pre ETH zotrvanie na popredných pozíciách, a to v rámci platforiem pre decentralizované aplikácie a smart kontrakty. S týmito zmenami sa ETH lepšie pripraví na nové výzvy a požiadavky budúcnosti. Zároveň poskytne robustnú a efektívnu platformu pre vývojárov a používateľov po celom svete.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.