Na toto majitelia zariadení Apple čakali: Spoločnosť predstavila skvelé novinky

  • Apple na vývojárskej konferencii WWDC ukázal svoju vlastnú generatívnu AI.
  • Pomenoval ju pritom Apple Intelligence.
  • Bude dostupná na iPhonoch, iPadoch a Macoch.
Technológie Apple predstavil vlastnú víziu AI
Apple predstavil vlastnú víziu AI. Zdroj: shutterstock.com/Vytautas Kielaitis/Deemerwha studio
BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť Apple uskutočnila len pred pár dňami svoju vývojársku konferenciu pod názvom WWDC, kde prezentovala svoje najnovšie softvérové novinky. Medzi nimi sme sa dočkali aj umelej inteligencie. Novinky zhrnul portál Živé.

Apple však neukázal len Apple Intelligence, ako svoju AI nazýva, ale aj nové verzie operačných systémov iOS, macOS, visionOS, watchOS, tvOS a iPadOS, pričom noviniek nie je rozhodne málo.

Apple Intelligence je vlastne niečo ako súhrnný názov pre všetky AI funkcie, ktoré budú dostupné pre iPhony, iPady a Macy, teda je bezplatnou súčasťou iOS 18, iPadOS 18 a macOS Sequoia.

Apple Intelligence toho vie skutočne veľa

Apple Intelligence toho vie skutočne veľa. Zdroj: apple.com

Spoločnosť potvrdila kompatibilitu s iPhonmi, ktoré majú najnovší procesor Apple A17 Pro, kam patrí iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. V prípade iPadov a Macov sa vyžaduje minimálne procesor Apple M1.

Apple si túto generatívnu AI vytvoril sám, aj keď predstavil aj spoluprácu s OpenAI, ktorá prevádzkuje ChatGPT 4o. Táto generatívna AI však príde do Apple zariadení len ako doplnok.

Medzi hlavné funkcie Apple Intelligence patria personalizovaná prioritizácia notifikácií, generatívne jazykové nástroje na prepis a opravu textu, generovanie obrázkov, vyhľadávanie objektov na fotkách alebo pokročilé interakcie s údajmi z e-mailov, kalendára a máp.

Výrobca myslí aj na bezpečnosť, preto predstavil Private Cloud Compute. Ten funguje na takom princípe, že aj výkonnejšie generatívne AI modely môžu spracovávať dáta bez narušenia súkromia. Dáta tak nie sú prístupné ďalším stranám, a to ani spoločnosti Apple.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Apple konečne vylepšil Siri

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: ŽivéTAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.