Elon Musk predal akcie Tesly
Elon Musk predal akcie Tesly. Zdroj: Shutterstock.com/Nick_ Raille_07

Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, odovzdal akcie v hodnote viac ako jednej miliardy dolárov. Podania predložené 11. novembra Komisii pre cenné papiere a burzy potvrdzujú predaj viac ako 934 000 akcií spoločnosti Tesla v hodnote približne 1,1 miliardy USD.

Musk predal akcie za priemernú cenu okolo 1 170 dolárov, čím si zaistil takmer 180 % nárast cien za posledný rok. Je to len tretíkrát, čo Musk predal akcie spoločnosti, odkedy Tesla vstúpila na burzu Nasdaq v roku 2010, a je to jeho najväčšia transakcia.

Podania ukazujú, že Musk plánoval predať akcie v rámci svojich daňových povinností už v septembri. Cez víkend oslovil svojich 63 miliónov sledovateľov a spýtal sa, či by mal predať 10 % svojich akcií v Tesle. Z 3,5 milióna opýtaných odpovedalo áno takmer 58 %. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla však odpredal menej ako 1 % z tohto predaja a stále vlastní viac ako 170 miliónov akcií.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Mineri stále nepredávajú BTC napriek vysokej cene – aký majú dôvod?

Presunie Musk časť peňazí do kryptomien?

V reakcii na prieskum poznamenal: „Neberiem odnikiaľ peňažný plat ani prémie. Mám len zásoby, takže jediný spôsob, ako osobne zaplatiť dane, je predať zásoby.“

V nasledujúcich dňoch akcie Tesly klesli o 16 % a 10. novembra krátko klesli pod 1 000 USD. TSLA dosiahla 4. novembra historické maximum 1 230 USD a v súčasnosti je z tohto vrcholu približne o 11 % nižšie. V kryptomenových kruhoch sa objavili špekulácie, že by mohol vložiť časť týchto peňazí do digitálnych aktív.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC – cena dosiahla nové ATH na hladine 68 500 $!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre