Kryptomeny sú pre moslimov zakázané
Kryptomeny a korán. Zdroj: Shutterstock, Teacher Photo

Do dnešného dňa nebolo známe, že by sa akékoľvek náboženstvo začalo vyjadrovať na adresu kryptomien. Tomu je však koniec. Indonézska národná náboženská vláda rozhodla, že kryptomeny nebudú môcť využívať moslimovia. Budú pre nich zakázané.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC: Spadne cena do sideway štruktúry, alebo sa hneď odrazí na ATH?

Zákaz kryptomien pre moslimov

Národná rada Ulema označila kryptomeny za „haram“. Ide o pojem, ktorý sa vo svete moslimov používa na označenie zakázaných vecí. Podľa vlády majú digitálne aktíva prvky neistoty, stávkovania a škodlivosti. Zvrat nastane až vtedy, keď kryptomeny jasne preukážu, že dokážu dodržiavať zásady šárie a v konečnom dôsledku budú prínosom pre spoločnosť.

Keďže je Indonézia domovom pre najväčšiu moslimskú populáciu, je dosť možné, že rozhodnutie vládnej rady ovplyvní aj ďalšie veľké krajiny, kde vládne islam. Medzi tieto krajiny však určite nepatria Spojené arabské emiráty, ktoré povolili obchodovanie s kryptomenami v dubajskom regióne. Ďalšia moslimská veľmoc Bahrajn uznáva kryptomeny už od roku 2019.

Náboženstvo podľa môjho názoru nemôže zakazovať niečo, čo ľuďom prináša slobodu. Aj samotná indonézska vláda kryptomeny podporuje. Dokonca je povolené aj obchodovanie s komoditnými futures. Je však otázne, ako veľmi táto negatívna správa ovplyvní samotných obyvateľov Indonézie.

Mohlo by ťa zaujímať: Binance oficiálne zalistoval projekt Ethereum Name Service – revolučná novinka pre nováčikov!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Aktuálne je jediným zákonným platidlom v krajine rupia. Bank Indonesia však oznámila, že zvažuje vydanie digitálnej meny.

Obchodovanie s kryptomenami sa v krajine dostalo za prvých päť mesiacov na úroveň 370 biliónov rupií, čo predstavuje 26 miliárd USD. Pri globálnom trhu, ktorý je na úrovni 3 biliónov USD, ide o veľmi malú časť.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre