TOP 3 kryptomeny.
TOP 3 kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Champ008/ EvMedvedeva

V dnešnom článku sa pozrieme na výber tých najlepších kryptomien na najbližší mesiac podľa známej skupiny Kryptotrejder.sk. Bitcoin zaznamenal slušný rastúci trend, čo podporilo vzostup aj známych altcoinov. Kryptomeny Cardano, Cosmos a Dogecoin naznačujú vysoký potenciál zisku.

Cardano

Cardano pravdepodobne bolo už také podhodnotené, že cena napokon vystrelila a reagovala na viacero pozitívnych fundamentov. Práve rok 2023 má byť zlomový, keďže ekosystém prechádza do novej éry Voltaire, ako sme vás už informovali. Sieť by sa mala dopracovať k absolútnej decentralizácii.

ADA uzamknutá v protokoloch DeFi narástla od začiatku roka o 40 %, čo je jeden z hlavných dôvodov rastu. Objemy transakcií v DeFi na Cardane sa tiež za týždeň zvýšili o 57 %. V neposlednom rade sa blíži spustenie stablecoinu DJED. Z krátkodobého hľadiska sa očakáva na základe údajov z TradingView vychladnutie na 30 centov a následne pokračovanie trendu na prvý cieľ 33 centov a 40 centov.

Kryptomena Cardano pokračuje v raste
Kryptomena Cardano pokračuje v raste. Zdroj: TradingView

Podľa Coinmarketcap je Cardano na 8. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 11,3 miliardy dolárov a denným objemom obchodov 433,7 milióna dolárov. Viac o novinkách spojených s cenovým rastom ADA sa môžete dočítať v článku Cardano bude čoskoro v TOP 3 – ozýva sa z radov komunity.

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti a signály. Pridaj sa do komunity. Prihláste sa na:

Cosmos

Ako naznačujú údaje z TradingView, ATOM má stále priestor na dokončenie rastúceho ramena. Najbližšia hladina rezistencie sa nachádza na zóne okolo 14 dolárov. Rastúci trend by mohol pokračovať buď bez korekcie až na túto zónu, alebo po menšej konsolidácii. Z dlhodobého hľadiska vyzerá ATOM zdravo a formuje vyššie lokálne minimá. To ďalšie pravdepodobne bude vytvorené opäť vyššie.

Z hľadiska vytvorenia rastúceho dlhodobého minima budeme sledovať na grafe support na zóne okolo point of control 10 dolárov. Celá sideway štruktúra fungujúca od júna 2022 by v konečnom dôsledku mohla predstavovať silnú pôdu pred ďalším rastom.

Casmos finalizuje rast
Casmos finalizuje rast. Zdroj: TradingView

Podľa Coinmarketcap je Cosmos na 19. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 3,4 miliardy dolárov a denným objemom obchodov 195,6 milióna dolárov. O dôvodoch, prečo investori prejavujú záujem o ATOM, sa môžete viac dočítať v článku 3 dôvody, prečo investori naďalej nakupujú kryptomenu Cosmos (ATOM).

Dogecoin

Dogecoin sa stal populárny predovšetkým v poslednom bullrune vďaka Elonovi Muskovi, ktorý ho neustále promuje. Meme coin bol síce pôvodne navrhnutý ako vtip, no aj z podobného projektu môže vzniknúť hodnota. Dôkazom by bolo zavedenie DOGE ako platobnej metódy na Twitteri, čo však stále nie je potvrdené.

Ako ukazujú údaje z TradingView, DOGE dokončuje konsolidáciu po nedávnom rastúcom trende. Preto si musia investori na svoju ďalšiu príležitosť počkať. Je pravdepodobné, že sa bude formovať nové minimum, po ktorom by cena mohla dosiahnuť cieľ point of control 0,85 dolára a dokonca následne strednodobý cieľ 0,10 dolára.

Dogecoin bude znovu rásť
Dogecoin bude znovu rásť. Zdroj: TradingView

Podľa Coinmarketcap je Dogecoin na 9. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou 10,6 miliardy dolárov a denným objemom obchodov 618,3 milióna dolárov. O dlhodobých cenových vyhliadkach DOGE sa môžete dočítať viac v článku Je príliš neskoro na nákup dogecoinov?

Je potrebné si uvedomiť, že v súčasnosti kryptomeny dosahujú rastúce trendy už v pokročilom štádiu, a preto sa analytici z Kryptotrejder.sk snažili vybrať kryptomeny, ktoré ešte majú potenciál tento rast dokončiť.

Mohlo by ťa zaujímať: Ak držíte túto známu kryptomenu, majte sa na pozore