Kryptomeny a vysoká likvidácia
Kryptomeny a vysoká likvidácia. Zdroj: shutterstock.com/jokerpro/leksiv

Korekcie sú sprevádzané vždy zvýšeným objemom likvidácií na trhu a výnimkou nebol ani posledný prepad minulého týždňa, ktorý kryptomeny zaznamenali. Podľa správy u.Today, bolo počas pádu zlikvidovaných až 245 miliónov dolárov. Pozitívny sentiment z januára sa preklopil aj do februára, no zisky už neboli také silné. Naopak, v marci sa na trhu opäť začal prejavovať strach.

Prečo nastali vysoké likvidácie?

Pád bitcoinu bol priamo spojený s problémami veľkej kryptomenovej banky Silvergate, o čom sme vás informovali už skôr. Spolupracovala so spoločnosťami ako FTX, Coinbase a Galaxy Digital. V dôsledku neschopnosti banky predložiť výročnú správu, sa v priebehu jednej hodiny najväčšia kryptomena na svete prepadla o viac ako 6 %. Ak sa zaujímate viac o technickú analýzu BTC, odporúčame vám prečítať si článok Bitcoin prudko klesol – strach na trhu pokračuje.

Údaje z Coinglass ukázali, že v priebehu tohto pádu bolo zlikvidovaných až 245 miliónov dolárov za 24 hodín. Pre porovnanie, v čase písania článku najnovšie údaje signalizujú, že za posledný deň bolo zlikvidovaných ďalších 60 miliónov dolárov, čo jasne hovorí o stále pretrvávajúcom negatívnom sentimente.

Likvidácia kryptomien
Likvidácia kryptomien. Zdroj: Coinglass
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Kryptomeny môžu vytvoriť nižšie minimum

Onchain dáta vždy zaznamenávajú extrémne hodnoty práve počas vysokej volatility. Aj počas krachu FTX alebo Luny dochádzalo k extrémnym likvidáciám, ktoré po opadnutí emócií paradoxne predstavovali tie ideálne nákupné zóny. Posledný pád ale nebol až taký extrémny a preto je potrebné počítať so scenárom pokračujúcej korekcie.

Ak na trhu dôjde k prepadu 10 až 20 % na trhovej cene bitcoinu len za jediný deň, je pravdepodobné, že ideálnejšia krátkodobá nákupná príležitosť sa tak skoro neobjaví. Pri poslednom páde sme ale boli svedkami miernejšieho znehodnotenia.

Navyše, investori by mali stále počítať s možnosťou vytvorenia nižšieho minima na cene bitcoinu. O tomto scenári po januárovom raste nechce počuť takmer nikto, no ostáva stále reálny. Ak sa viac zaujímate o cenovú predpoveď BTC na rok 2023, odporúčame vám prečítať si článok Tri najpravdepodobnejšie scenáre vývoja ceny bitcoinu na rok 2023.

Mohlo by ťa zaujímať: Chceš hľadať kryptomeny s rastovým potenciálom? Vybrali sme 4 body, ktoré by si mal sledovať