Aktuálne: Problémy ohlasuje veľká kryptomenová banka. Bitcoin reaguje poklesom

0

Krach burzy FTX má naďalej negatívny dopad a prakticky každý mesiac sa objavujú správy, ako spoločnosti ohlasujú koniec. Naposledy sa do problémov dostala spoločnosť Genesis. Portál CNN informuje, že ťažkosti má aj popredná kryptobanka Silvergate.

Čo sa deje so spoločnosťou Silvergate?

Silvergate je jedna z najvplyvnejších bánk v odvetví digitálnych aktív. Spolupracovala so spoločnosťami ako FTX, Coinbase a Galaxy Digital. V dôsledku krachu spoločnosti FTX sa začali objavovať prvé problémy.

Aktuálne oznámili, že potrebujú dodatočný čas, aby mohli dodať účtovné uzávierky. Začína sa špekulovať, že firma je vo veľkej strate a výsledky budú veľmi negatívne. Coinbase vo svojom twete oznámila, že so Silvergate už nespolupracuje a má minimálna expozíciu v spoločnosti:

Podobne sa vyjadrili, ako informuje agentúra Reuters, aj ďalšie popredné firmy ako Crypto.com, Galaxy Digital, Gemini, Bitstamp a Paxos.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin a Silvergate sa prepadli

Po ohlásení odkladu účtovnej uzávierky, sa cena akcií výrazne prepadla a to až o 50 %. Aktuálne sa pohybuje cena na 5 dolárov. Negatívny fundament sa prejavil aj na bitcoine, ktorý v noci spadol o 1 000 dolárov. Najznámejšia kryptomena pokračuje v poklese, ktorý sme očakávali už skôr. Cena smeruje na silný support, ktorý je na 20 000 dolárov.

Bitcoin pokračuje v poklese
Bitcoin pokračuje v poklese. Zdroj: tradingview.com

Silvergate uvažuje o ďalších krokoch. V správe zverejnili že „nie sú si istí schopnosťou vyhovieť zvýšenej regulačnej kontrole bankových inštitúcií, ktoré poskytujú produkty a služby priemyslu digitálnych aktív“. Ich prípadný koniec môže spustiť ďalšiu lavínu pádov. Podobne ako tomu bol počas pádu burzy FTX.

Nezmeškaj dôležité novinky a analýzy z kryptomenovéh trhu. Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz.