Chceš hľadať kryptomeny s rastovým potenciálom? Vybrali sme 4 body, ktoré by si mal sledovať

Titulky Ako hľadať kryptomeny s rastovým potenciálom
Ako hľadať kryptomeny s rastovým potenciálom. Zdroj: shutterstock.com/Irina Shatilova/Monster Ztudio
BITmarkets BITmarkets

Hľadať kryptomeny s rastovým potenciálom je mravenčia práca pre skutočných odborníkov. Nájsť si správny systém môže trvať aj niekoľko rokov. Ale po doladení všetkých detailov prináša úspechy. Existujú princípy, ktoré pokiaľ dokážeš ovládať, tak vieš nájsť kvalitné kryptomeny do portfólia, ktoré neskôr vygenerujú veľké zisky. Obzvlášť vo volatilnom kryptomenom svete to je možné.

Neustále skúšaj stratégie a čoskoro uvidíš výsledky

Ak sa pozrieme na najväčšej kryptomenové fondy na svete, napríklad Binance Labs Fund a Coinbase Ventures Fund, tak každý má nakúpené iné kryptomeny. Je to z dôvodu, že vychádzajú zo svojich originálnych metód, ktoré im dlhodobo fungujú. Sú možnosti, ktoré si aj v tomto článku popíšeme, ktoré treba sledovať, aby si zvýšil úspešnosť, že nakúpiš práve kryptomenu, ktorá bude mať veľký úspech.

Porovnanie Binance a Coinbase fondov:

Investície Binance fund

Investície Binance fund. Zdroj: messari.io

Investície Coinbase Fund

Investície Coinbase Fund. Zdroj: messari.io

V prvom rade ale musíš ty krok po kroku skúšať nakupovať rôzne aktíva, robiť si rozbory a sledovať, ako sa ti darí. Inak povedané, stav na pokus – omyl. Niektorá stratégia ti zafunguje a pomôže v budovaní hodl účtu. Na iných sa naučíš, že čo naopak nefunguje a aké projekty v budúcnosti nemá zmysel sledovať.

Nezmeškaj dôležité novinky a analýzy z kryptomenovéh trhu. Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz.

Si v roli kryptomenového stávkara

Skúšaš kupovať rôzne kryptomeny, u ktorých ešte nevieš, aký budeš mať úspech. Pokiaľ si ale vybuduješ cit na výber kvalitných kryptomien, tak sa nebudeš musieť spoliehať na žiadne rozbory analytikov, ani iné kryptomenové fondy, čo nakupujú.

Môžeš začať napríklad s rozborom 50 najväčších kryptomenových projektov, ktorého výsledok bude nákup už, podľa teba, 10 najlepších. Tvojim cieľom bude investovať do osôb, ktoré stoja za projektom. Čiže, ako prvoradé bude pri každom projekte sa cez LinkedIn a iné dostupne zdroje pozrieť na minulosť majiteľov a pravdepodobnosť úspechu ich minulých firiem. Ak im v minulosti fungovali projekty, tak je vysoká pravdepodobnosť, že tomu bude aj teraz a zvezieš sa na vlne rastu.

Rátaj ale stále s rizikom, že 50 % všetkých projektov nemusí rásť. 40 % bude stagnovať alebo ti vygeneruje mierny zisk. A iba 10 % tých najlepších, bude ťahať celý tvoj účet. A to aj ak by si mal najlepší investičný systém na svete.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Majitelia projektu rozhodujú o mnohom

Aby sme si uľahčili prácu a nešli čisto iba na pokus a omyl metódu, bez rozboru a analyzovania, v ďalších 4 bodoch si ukážeme, aké body treba v projekte sledovať, aby sme vedeli vyhľadávať tie úspešnejšie. Majitelia sú jadro celého biznisu. Bez ľudskej ruky sa nepodarí vygenerovať zisk.

Preto by sme sa mali pozrieť na to, akú majú majitelia históriu, koľko firiem založili a koľko sa ich podarilo rozbehnúť. Môžeš na to použiť sociálnu sieť LinkedIn. Prípadne si urobiť rozbor, cez Google pohľadať dostupné informácie o majiteľoch a vysoko postavených ľuďoch v projekte.

Pokiaľ narazíš napríklad na články z prestížnych magazínov ako Forbes, tak aj toto môže výrazne zavážiť. Pretože dostať sa do rebríčka je veľmi náročné. Alebo napísanie PR článku o spoločnosti daného majiteľa veľmi nákladné. A takýchto bodov sa musíš pri každom projekte snažiť nájsť čo najviac. To môže naznačovať, že riaditeľ spoločnosti má za sebou úspechy.

Dôležité sú zisky firmy

Väčšina začínajúcich investorov pozerá iba na roadmap projektu a ich víziu. To je chyba, pretože takto by sme mohli investovať do každej firmy, ktorá si vymyslí 20 vecí, ale nemá skúsenosti realizovať kvalitne ani jednu z nich. Samozrejme, aj plány do budúcna sú dôležitá vec, ale určite nie prioritná, ktorej by sme mali dávať najväčšiu váhu.

Investori budú mať dlhodobo záujem vložiť svoj kapitál do takých firiem, respektíve kryptomien, ktoré dokážu vybudovať projekt generujúci zisk. Pokiaľ už firma zisk generuje a využívajú ich produkty zákazníci, tak je to dobrý signál k tomu, že má zmysel sa zamerať na tento projekt a po rozbore aj investovať.

Sleduj aktivitu firiem

Dlhodobo udržateľné firmy sú tie, ktoré neustále niečo testujú a pripravujú nové produkty. Nie je úplne pozitívny signál, ak projekt vytvorí jednu službu a následne skončí s rozvojom. Napríklad, ekosystém burzy Binance, má už teraz po 6 rokoch, okolo 50 známych produktov. A to začali iba s kryptomenou zmenárňou. Neskôr spustili futures obchodovanie, staking, charitu a ďalšie produkty.

Pokiaľ projekt príde napríklad iba s jedným a hlavným produktom, treba sledovať, ako sa rozvíja. Napríklad môžeme uviesť aplikáciu na obchodovanie cez mobil. Ako investori chceme vidieť, že na apke pribúdajú nové produkty a funkcie.

Projektu musia rásť zákazníci

Môžeme to odsledovať napríklad priamo na výsledkoch firmy. Každá dobrá firma sa rada pochváli, že im rastú používatelia. Láka to aj investorov nakupovať danú kryptomenu, na čom sa vieme aj my zviezť.

Určite ku dôveryhodnosti pomôže aj nárast sledujúcich na sociálnych sieťach. Ku analýze nárastu používateľov môžu pomôcť onchain dáta, z ktorým si vieme vybrať informácie o počte transakcií na sieti a ich používateľoch. Aj v tomto prípade nárast označuje kvalitu projektu.

Prečítaj si aj: Zarábaj na technologických akciách. Týchto 5 by nemalo chýbať v tvojom portfóliu

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.