Bitcoin dosiahne trojnásobok do ďalšieho halvingu
Bitcoin dosiahne trojnásobok do ďalšieho halvingu. Zdroj: Shutterstock.com/SPF

Hostiteľ populárneho YouTube kanála InvestAnswers James Mullarney nedávno informoval svojich sledovateľov o budúcom potenciálnom zhodnotení ceny Bitcoinu. Vysvetlil, prečo očakáva cenový rast nad 63 000 dolárov do obdobia ďalšieho halvingu.

Halving a cena Bitcoinu

Podľa údajov bitcoinblockhalf sa odohrá ďalší halvingový cyklus dňa 1. mája 2024. Halvingy všeobecne spôsobujú rast ceny Bitcoinu. Baníci sú odmeňovaní za každý vyťažený blok istým množstvom mincí, pričom v súčasnosti to je 6,25 BTC každých 10 minút. Halving spôsobí zníženie odmeny na polovicu a potlačí elasticitu ponuky. Za rovnaký čas sa do obehu dostane o polovicu menej mincí v porovnaní s predošlým halvingovým cyklom, čo za podmienky stabilného dopytu spôsobí cenový rast. Ak Bitcoin následne narastie, transakčné poplatky stúpnu, čo motivuje baníkov ďalej ťažiť. Pri spustení Bitcoinu bola bloková odmena až 50 BTC.

Podľa Jamesa bol Bitcoin navrhnutý ako deflačná mena a podobne ako pri zlate existuje predpoklad, že časom sa emisia BTC zníži. To z dlhodobého hľadiska povedie k stále väčšej vzácnosti. Navyše, hlavné digitálne aktívum môže slúžiť aj ako ochrana voči inflácii, pretože cena riadená touto vzácnosťou sa bude dlhodobo zvyšovať. Na druhej strane sú fiat meny, ktoré fungujú presne naopak.

James hovorí na tému Bitcoin
James hovorí na tému Bitcoin. Zdroj: Youtube/ InvestAnswers

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Bitcoin dosiahne 63 000 dolárov pred halvingom

Podľa správy The Daily Hodl Mullarney očakáva trojnásobný cenový rast Bitcoinu pred ďalším halvingom:

„Historicky sa Bitcoin začína zotavovať 15 mesiacov pred ďalším halvingom. Ďalší halving sa očakáva v apríli alebo v máji 2024. Existuje veľa klebiet, že by sa mohol odohrať už v decembri 2023, v závislosti od skutočného načasovania blokov, ak to bude menej ako 10 minút. Stále sa ale držím aprílového časového rámca v roku 2024.“

V súčasnosti sme vzdialení od tohto dátumu 18 mesiacov, pričom Bitcoin má tendenciu zhodnotiť sa o približne 39 % v porovnaní s tým, kde sa obchodoval 24 mesiacov pred halvingom. To by znamenalo, že tesne pred halvingom by Bitcoin dosiahol približne 63 000 dolárov. Po halvingu nastáva skutočný bullrun a ceny všetkých aktív budú rásť. V každom prípade je 18 mesiacov ešte dlhá doba a Bitcoin môže dosiahnuť rast aj skôr, resp. predtým ešte objaviť nové lokálne minimum.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto kryptomeny aktuálne poskytujú zaujímavú investičnú príležitosť

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance