Dogecoin Shiba Memecoiny 2021
Dogecoin Shiba Memecoiny 2021, zdroj: www.shutterstock.com/Hikiray

Koniec roku 2021 sa blíži a rozsah či trhová kapitalizácia tzv. meme kryptomien, ako sú Dogecoin či Shiba Inu, tento rok mimoriadne prekvapili. Hodnota týchto aktív presiahla 45 miliárd dolárov, čo predstavuje viac ako 2 % z celkovej kapitalizácie kryptomien.

„Lídri“ tohto odvetvia tvoria zhruba 85 % z celkového trhu, často nazývaného ako shitcoiny.

Mohlo by ťa zaujímať: Výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft: „Ethereum bude centrom pre aplikácie v decentralizovanej budúcnosti“

Memecoiny mali úspešný rok

Treba uznať, že kryptoaktíva založené na princípe meme zažili veľmi úspešný rok. Najväčší z nich, Dogecoin (DOGE), zaznamenal v prvej polovici tohto roku neuveriteľný nárast. Momentálne je táto minca ohodnotená na cca 22 miliárd dolárov. Druhou najväčšou mincou z hľadiska trhovej kapitalizácie je Shiba Inu (SHIB), ktorá si počas jesene takisto zažila divokú jazdu.

Obe tieto mince inšpirovali ďalšie podobné projekty. Preto môžeme byť stále svedkami takých výmyslov, akými sú napríklad Dogelon mars (ELON), Baby dogecoin (BABYDOGE), Floki, Kabosu a mnoho ďalších.

Napriek obrovskému množstvu podobných aktív založených v roku 2021 sú DOGE a SHIB najviac dominantné, pretože tvoria cca. 85 % tohto odvetvia.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Dogecoin a Shiba Inu sa však uplatnili

Väčšina týchto aktív je skutočne k ničomu, avšak niektoré sa snažia vniknúť do komercie či dokonca do niektorých inštitúcií. DOGE a SHIB sa momentálne dajú vo veľkom obchodovať na väčšine kryptobúrz. Napríklad taký Bitpay taktiež podporuje obe tieto mince. Počas celého roka sme vám prinášali články o tom, ako sa tieto kryptomeny uchytili v niektorých komerčných spoločnostiach či medzi celebritami.

Dogecoin, ako už určite viete, sa stal populárnym u Elona Muska či Marka Cubana. „Psia minca“ si taktiež našla uplatnenie v AMC, kde ju plánujú vo veľkom využívať.

Na druhej strane kryptomene Shiba Inu zatiaľ veria pomenej, avšak adopciu môžeme vidieť aj tu. Niektoré predajne či dokonca reštaurácie začali toto aktívum akceptovať. Tím, ktorý stojí za Shiba Inu, z času na čas vypustí celkom zaujímavý projekt či rôzne vymoženosti vo virtuálnom svete.

Čítaj ďalej: Srbsko a kryptomeny: Počet investorov rastie – budú bývalé štáty Juhoslávie kryptocentrom Európy?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre