Elon Musk podporil Dogecoin
Elon Musk podporil Dogecoin. Zdroj: Google

Elon Musk a jeho príspevky dnes opäť dokázali naštartovať populárny meme coin DOGE. Ten vystrelil o 43 %. Čo je za tým?

Elon Musk prebudil Dogecoin

Dogecoin si pripísal 43-percentný zisk po tom, čo Musk na svojom twitterovom profile uverejnil príspevok, v ktorom potvrdil, že Tesla bude po novom akceptovať token DOGE pri platbe za určitý tovar.

DOGE/BUSD
DOGE/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Mohlo by ťa zaujímať: Kryptoburza Binance bude musieť zatvoriť svoju pobočku v Singapure!

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ako môžeme vidieť na grafe, pár DOGE/BUSD zaznamenal zisk 43 %. Ide zatiaľ o najväčší denný zisk spomedzi TOP 30 altcoinov. Spoločnosť Tesla, na čele ktorej stojí Elon Musk, urobila zásadný a nezvyčajný krok. DOGE je aktuálne jedinou kryptomenou, ktorou je umožnené v Tesle platiť za tovar. Ide o dosť veľký risk zo strany Muska, ktorý týmto krokom môže rozhnevať bitcoinovú komunitu. V minulosti totiž Tesla prijala Bitcoin pri platbe za elektromobily, no po výraznom mediálnom tlaku kvôli obavám o životné prostredie, to spoločnosť zrušila. V tej dobe Musk tvrdil, že Bitcoin musí byť ekologickejší.

„Tesla bude mať k dispozícii tovar, ktorý sa bude dať kúpiť za DOGE. Uvidíme ako to pôjde,“ uviedol Elon Musk.

Dnes sa teda DOGE dočkal výraznej podpory od svojho najväčšieho fanúšika a po novom aj osobnosti roka podľa časopisu Time, Elona Muska. Ten okrem spomínanej novinky povedal aj to, že podľa neho je Dogecoin omnoho vhodnejší na transakcie, ako Bitcoin.

Viac si o jeho vyjadrení môžete prečítať tu: Dogecoin je pre platby lepší ako Bitcoin, vyhlasuje Elon Musk

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre