Ethereum sa môže stať centrom pre DApps
Ethereum sa môže stať centrom pre DApps. Zdroj: Shutterstock, Valeriya Zankovych

Ethereum je na najlepšej ceste stať sa obchodom s aplikáciami v decentralizovanej budúcnosti. S týmto tvrdením prišiel výkonný riaditeľ spoločnosti Microsoft.

Ethereum ako centrum pre aplikácie

Yorke Rhodes je riaditeľ pre digitálnu transformáciu v jednej z najväčších svetových spoločností Microsoft. Podľa jeho predpovedi bude sieť ETH do roku 2023 centrom pre aplikácie. Svet sa čoraz viac začína uberať decentralizovanou cestou a popularita DApps neuveriteľne narastá. Podľa portálu Dapps Radar aktuálne existuje už viac ako 9 000 decentralizovaných aplikácií.

Prečítaj si tiež: Bitka o najlepšie meno v krypto svete pokračuje – Coinbase podpísal spoluprácu s legendou NBA!

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Rhodesova predpoveď prichádza v čase, keď sa sieť ETH chystá k prechodu na proof-of-stake. Nepochybne je to jedna z najočakávanejších blížiacich sa udalostí. Hlavným cieľom je vyriešiť problémy škálovania a najmä extrémne vysokých transakčných poplatkov. Očakáva sa, že Ethereum po tomto kroku prevalcuje rastúcu konkurenciu.

Finálny prechod na proof-of-stake sa očakáva v priebehu nasledujúceho roka 2022. Sieť ETH aktuálne disponuje s viac ako 3 000 DApps a je neohrozeným lídrom v oblasti NFT a DeFi.

Budúcnosť je spätá aj s novou verziou internetu, tzv. Webom 3. Ide o iteráciu internetu, ktorá sa zameriava na úplnú decentralizáciu. V tomto procese budú významnú úlohu zohrávať aj DApps. Tie majú svoj kód spustený na decentralizovaných peer-to-peer sieťach. Podľa odborníkov budú DApps, NFT, DeFi a DAO slúžiť ako stavebné kamene novej budúcnosti internetu.