Do kapitalizácie Etherea sa naliala značná suma
Do kapitalizácie Etherea sa naliala značná suma. Zdroj: Shutterstock, Filmhouse

Binance

Investori napumpovali do siete Etherea30 miliárd USD, a to v priebehu jedného týždňa. Ide o skvelý výsledok, ktorý dokonca zatienil aj hlavného konkurenta – Bitcoin.

Kapitalizácia Etherea rastie

Sieť ETH hlási veľký záujem a značný nárast prílevu kapitálu. Od 20. do 27. marca vzrástla trhová kapitalizácia tohto aktíva o viac ako 30 miliárd USD. Očakávania od prechodu na Proof-of-stake sú obrovské a táto udalosť by tak mohla prilákať značné množstvo investorov.

ETH/BUSD
ETH/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Okrem toho algoritmus Proof-of-stake výrazne zníži spotrebu energie. Sieť bude mať vyššiu atraktivitu medzi inštitucionálnymi investormi, ktorí sa zaujímajú o environmentálne, sociálne a riadiace aspekty. Určite stojí za zmienku aj to, že v tom istom období Ethereum prekonalo Bitcoin.

Mohlo by ťa zaujímať: Ako zameniť Bitcoin za euro jednoducho a lacno – návod pre začiatočníka

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov. Návod ako kúpiť a obchodovať kryptomeny nájdeš v tomto článku.

V čom spočíva záujem?

Podľa vedúcej oddelenia inštitucionálneho pokrytia spoločnosti FalconX Ayi Kantorovichovej záujem o Ethereum vyvoláva najmä blížiaci sa prechod na nový konsenzus.

Kantorovichová sa vyjadrila aj k BTC. Podľa nej je trh aktuálne pod veľkým vplyvom inštitucionálnych investorov. Aj preto sa BTC obchoduje v korelácii s akciami.

„Volatilita klesá a to určite pomáha masovému prijatiu. Bitcoin sa obchoduje veľmi podobne, ako niektoré aktíva v tradičných financiách. Vo všeobecnosti je na trhu viac likvidity a cenu Bitcoinu jednoducho riadia inštitúcie.“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre