ďalšie zákazy prichádzajú
ďalšie zákazy prichádzajú, zdroj: shutterstock.com/Autor: lunopark

V tomto článku nájdete dve mierne znepokojivé správy. Prichádzajú zákazy z Južnej Kórei a tá druhá z Ruska. Ako povedal Mahatma Gandhi:

First they will ignore you, (Najprv vás ignorujú,)
then they laugh at you, (potom sa na vás smejú,)
then they fight you (potom proti vám bojujú)
then you win. (potom vyhráte)

Táto životná pravda sa v histórii potvrdila už nespočetneveľakrát. Staré veci nahrádzajú nové…

Južná Kórea zakázala ICO

Podľa regionálneho spravodajcu News1 Korea a JongAng sa Juhokórejský orgán finančného dohľadu rozhodol zakázať ICO a všetky jeho formy. Dôvodom pritom má byť ochrana investorov proti podvodom.

“Bojíme sa nepriaznivých efektov, ako napríklad zvýšeného rizika podvodov. ICO bude preto v krajine zakázané vo všetkých formách.”

Pre JoongAng to povedal Kim Jong-bum. Je až smiešne paradoxné, že k zákazu ICO pomohol človek s prvými dvoma menami zhodnými so Severo-kórejským lídrom (Kin Jong-un). A to tretie je proste len bum.

Oba zdroje sa zhodujú na zákaze, no rozsah daného zákazu je stále otázkou. Podľa News1 Korea budú zakázané všetky ICO, zatiaľ čo JoongAng ukazuje iba na zákaz domácich ICO. Tak ako tak, bolo by zaujímavé sledovať, ako Južná Kórea zakazuje zahraničné ICO. Obzvlášť, až na sa na Ethereum dostanú anonymné ZK transakcie. O nemožnosti efektívne zakázať kryptomeny (s výnimkou Číny) sme písali v tomto článku.

Podľa ďalších správ Kórejci plánujú zakázať aj obchodovanie s kryptomenami na páku a posilnia presadzovanie zákonov o praní špinavých peňazí.

Južná Kórea bola hráčom na krypto trhu, ktorý mal získať najviac z Čínskeho ICO zákazu. Najväčšia kórejská chat-aplikácia nedávno oznámila, že vytvorí novú krypto-burzu s viac než 100 altcoinmi. O tom sme vás informovali na našej novej facebookovej stránke Kryptomeny, kde uverejňujeme aj zaujímavé články z ďalších webov.

Ako táto informácia ovplyvní ceny Etherea? Nuž je pravdepodobné, že kórejský zákaz ICO vytvorí klesajúci trend, keďže záujem o Ethereum sa v krajine krátkodobo zníži.

Zdroj: cryptocoinsnews.com

Rusko chce zakázať platby s Bitcoinom

Podľa štátom dotovaného ruského informačného zdroja TASS sa v štátnej dume bude rokovať o zákone o kryptomenách. Ten má podľa Mojsejeva obmedziť ICO v krajine a zakázať platby s Bitcoinom.

“Je tu nový trh. Rapídne sa rozvíja a sú v ňom isté výhody. Myslím tým výhody spojené s priťahovaním investícií pre projekty pomocou ICO. Mám na to kladný názor, ale je tu ešte iný pohľad na vec. Než sa rozhodneme, musíme nájsť nejaký konsenzus.”

Mojsejev ďalej povedal, že zákon by mal byť hotový koncom októbra, no vzhľadom na tvorbu podobných ruských zákonov v minulosti môžeme očakávať istý časový sklz.

Zdroj: coindesk.som

Tak ako tak, zákaz prevodov Bitcoinu v Rusku je iba veľmi ťažko zrealizovateľný. Ak to vymyslíte šikovne, vaše transakcie k vám budú len ťažko priraditeľné. Rusko síce Bitcoin môže postaviť mimo zákon, no vymožiteľnosť tohto zákona bude problematická.

V najbližších dňoch môžeme očakávať spomalenie rastu hodnoty dvoch najväčších kryptomien (Bitcoin a Ethereum) a možno aj menší retracement nedávnych gainov.

Iste, sú to iba dve čiary na grafe z Bittrexu, no tento (v kryptomenách) dlhodobý vývoj cien naznačuje zaujímavý December 2017. Vianočná 10% pumpa by bol pekný darček.

Ethereum je na tom podobne. Dnešný retracement sa už však sčasti zvrátil. To však nutne neznamená, že bude nasledovať ďalší rast.