súčasný pád a čo čakať do budúcnosti
súčasný pád a čo čakať do budúcnosti, zdroj: shutterstock.com/Autor: jantsarik

Tento chaos by sa mal v blízkej budúcnosti skončiť

Pravdepodobne ste si všimli nedávnu korekciu trhu s kryptomenami. Ešte prvého septembra v ňom bolo 180 miliárd dolárov, Bitcoin atakoval 5000$, Ethereum 400$ a Litecoin 100$. Hm, to boli časy.

Dnes už pohľad na burzu nevyzerá práve najšťastnejšie. Po internete koluje veľa fámov, vysvetlení súčasnej situácie, hoaxov, poloprávd… Chýba nám nezainteresovaný pohľad z diaľky. Poďme sa teda spoločne pozrieť na udalosti posledných dní a popremýšľať nad tým, čo pre nás pripravuje budúcnosť.

Čína opäť vymýšľa

A tentokrát poriadne. Po zákaze ICO dala zbohom všetkým kryptoburzám a zmenárňam. Vo výsledku veľká časť čínskych investorov odchádza z trhu a vymieňa svoje kryptomeny za USD a CNY. To je, v skratke, vysvetlenie septembrového dumpu. Znamená to koniec sveta? Máme sa obávať pádu Bitcoinu na 500$? NIE

Veľa z vás nám v posledných dňoch píše znepokojené správy. Obávate sa o svoje peniaze. Nakúpili ste Bitcoin za 4500$ a teraz ste v mínuse? Vitajte na burze! Rýchle peniaze neexistujú.

Pravdou je, že tento pád bol očakávaný. Písali sme o ňom v našich analýzach už pred troma týždňami. Nie nadarmo v grafoch vyznačujeme support. Tak ako tak, nedá sa nič robiť. Ideme ďalej. Hlavne netreba panikáriť.

Nerobte paniku

Internet je teraz plný ľudí, ktorí sa zľakli a v momente, keď Bitcoin padol na 3000$ všetko predali. Nerobte podobné chyby. Rozmyslite si, či do kryptomien chcete investovať alebo skôr máte záujem o obchodovanie.

  • Chcem do kryptomien investovať – Skvelé, v tom prípade ďalej žite svoj život, raz za deň mrknite na burzu a čítajte články na kryptomagazíne. Podobné krátkodobé (niekoľko týždňové) fluktuácie vás vôbec nemusia zaujímať. Dôležitý je dlhodobý trend, ktorý je rastúci.
  • Chcem s kryptomenami obchodovať – V tom prípade musíte mať stratégiu. Pri každom nákupe si nastavte stoploss, majte predstavu o cieľovom profite, študujte grafy, zisťujte si informácie o ďalších nádejných kryptomenách. Ak obchodujete, podobný pád vás nesmie zaskočiť.

Naozaj neexistuje nič medzi. Nedá sa nakúpiť s tým, že chcete o mesiac odísť so 100% ziskom. Nie je možné dlhodobo držať a zároveň denne robiť 5% profit.

Teraz je ideálny čas na nákup. Ako na to? Všetky informácie nájdete v tomto článku.

Čo pre nás pripravila budúcnosť?

Ak sa na to pozrieme pragmaticky, tak je jasné, že Čína nemôže dlhodobo zakazovať kryptomeny. Vzhľadom na ich decentralizovanú podstatu sa vždy nájde spôsob, ako obísť zákony a veľký čínsky firewall.

Čínske zásahy sú iba dočasné. Na ICO sa začnú vydávať licencie a vzniknú (staro)nové regulované burzy. Faktom je, že zabezpečenie niektorých kryptobúrz je v súčasnosti veľmi chabé. Už niekoľkokrát na to celý kryptosvet doplatil. Stačí spomenúť Mt. Gox alebo BTC-e.

Z dlhodobého hľadiska budú mať čínske zásahy pozitívny dopad na Bitcoin, Ethereum, Litecoin, čínske projekty typu NEO alebo QTUM a ďalšie kryptomeny. Treba si však počkať. Súčasný odliv investorov z tejto krajiny sa síce odzrkadlil na znížení kapitalizácie trhu, no znížil tiež čínsky vplyv na celý segment. A nechcem pôsobiť rasisticky, ale ja som z toho nadšený. Číňania totiž už dlhšiu dobu robili v kryptosvete iba bordel.

Skôr či neskôr burzy znovu pre Číňanov otvoria svoje brány a potom sa môžeme tešiť na slušný rast. Až začnú fungovať zákony regulujúce ICO, raketovo poletia kryptomeny typu NEO.

Zopár predikcií, ktoré hlavne neberte príliš vážne

Bitcoin: Z dlhodobého hľadiska je podhodnotený a v hľadáčiku majte target 4500$. Kým sa však zlepší nálada na trhu, môžeme očakávať ďalšie prepady. Support nájdete na 3300$, 3000$ a 2600$.

Ethereum: Už niekoľko mesiacov vykazuje vyššiu volatilitu, než Bitcoin. Momentálne sa obchoduje okolo hodnoty 240$. Support hľadajte na 220$, 200$ a 180$. Naopak, (slabá) rezistancia nás čaká v okolí 270$ a 300$. Po upokojení situácie môžeme očakávať relatívne rýchly návrat na 350$.

Litecoin: Digitálne striebro má, zdá sa, svoje super stabilné obdobie za sebou. Po útoku na hranicu 100$ táto kryptomena padla pod 40$. Momentálne sa pohybujeme okolo 50$. Support nájdeme na 45$ a 40$, po upokojení situácie sa snáď pozrieme späť na 70$ a vyššie. Litecoin sa v poslednej dobe teší veľkej pozornosti a my ho odporúčame na dlhodobý HODL. Lepšej možnosti na nákup tejto kryptomeny sa už pravdepodobne nedočkáte, popremýšľajte teda o prípadnej investícii.

Litecoin – lepšia investícia do budúcnosti, než Bitcoin?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
I

BTC-e nemala problém so zabezpečením , ale šéf čelil obvineniu z prania špinavých peňazí. Pokiaľ viem tak sú na rozdiel od MtGox znova online (na doméne btc-e.nz) ale možno majú niečo spoločné, lebo sú podozrenia že práve bitcoiny z MtGox sa preliali do zakladajúcej btc-e