ethereum byzantine verifikovalo prvú zk-SNARK's transakciu
ethereum byzantine verifikovalo prvú zk-SNARK's transakciu, zdroj: shutterstock.com/Autor: Prachaya Roekdeethaweesab

Byzantine zk-SNARK’s zatiaľ funguje!

Predvčerom sme vás informovali o nadchádzajúcej aktualizácii Byzantine na Ethereum testnete. Ide o prvú polovicu Ethereum Metropolis updatu, ktorý zrýchli sieť, uľahčí prácu developerom a kompletne anonymizuje transakcie.

Prečítajte si o Ethereu viac.

Zdá sa, že testovanie Byzantine ide podľa plánov. Dnes sa prvýkrát potvrdila anonymná ZK (Zero Knowledge) transakcia. Na Twitteri o tom informoval zakladateľ Etherea – Vitalik Buterin.

Pár slov k zk-SNARK’s, ide o technológiu, ktorá umožňuje potvrdenie transakcie bez odhalenia identity odosielateľa a príjemcu. Momentálne ide (pravdepodobne) o najanonymnejší systém. Nie je to však žiadna novinka. Kryptomena ZCash od svohjo vzniku využíva veľmi podobný systém.

Anonymizovanie transakcií na Ethereum blockchaine sme v našom článku označili za jeden z dôležitých míľnikov na ceste k 2000$. Viac si môžete prečítať tu.

Na druhú polovicu Ethereum Metropolis updatu (Constantinopole) si asi ešte chvíľu počkáme.

Sledujte nás na facebooku a nezmeškajte žiadnu dôležitú správu zo sveta kryptomien.

Zdroj: cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre