Snowden a bitcoin
Snowden a bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/Sorbis/svetlichniy_igor

Človek, po ktorom aj naďalej pátra americká vláda sa opäť vyjadril ku kryptomenám. Edward Snowden vníma bitcoin ako aktívum s najväčším potenciálom, no zdôraznil, že aj v prípade vlajkovej kryptomeny je stále priestor na zlepšovanie. Jeho pohľad zverejnil portál u.today.

Bitcoin má potenciál, ale aj chyby

Bývalý agent CIA vníma bitcoin pozitívne a to hlavne v prípade boja proti inflácii. Reagoval tak na nedávny ekonomický kolaps Libanonu, ktorý 1. februára devalvoval svoju menu o viac ako 90 %.

Čo je to devalvácia? Podľa známeho portálu Wikipedia ide o zníženie hodnoty meny štátnym opatrením. Buď sa zmení oficiálny výmenný kurz alebo dôjde ku zníženiu zákonom stanoveného kovového obsahu meny.

Podľa Snowdena môže situáciu v Libanone zachrániť práve bitcoin, ktorý má obmedzenú ponuku, čím by v podstate nikdy nemal spôsobiť devalváciu meny.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Fanúšikovia Snowdena úplne s jeho názorom nesúhlasili, nakoľko vlajková kryptomena nevie dokázať svoju stabilitu. Aspoň tak tomu nebolo v predošlých rokoch.

Aj napriek tomu, že BTC stratil viac ako 65 % svojej hodnoty má aj mnoho pozitívnych vlastností ako decentralizácia, transparentnosť a škálovateľnosť. V minulosti sa o zavedenie bitcoinu ako sekundárnej meny pokúsil Salvádor, no tento projekt nedopadol príliš pozitívne, nakoľko rok 2022 priniesol veľký pokles na finančných trhoch.

Aj napriek výzvam, ktoré kryptomeny musia v tomto roku prekonať, bitcoin môže v budúcnosti nahradiť štátne meny. O jeho ďalšom smerovaní rozhodnú regulácie, ktoré by mali uzrieť svetlo sveta už tento rok.

O ďalších trendoch, ktoré nás v tomto roku čakajú si môžete prečítať v našom nedávnom článku: Regulácie kryptomien aj začiatok rastu – Rok 2023 bude kľúčový