Bitcoin a Ethereum v ohrození
Bitcoin a Ethereum v ohrození. Zdroj: shutterstock.com/Lemonsoup14/SADCo

Svetová ekonomika naďalej bojuje s možným scenárom recesie, ktorý môže zásadne ovplyvniť všetky finančné trhy a tým pádom aj trh s kryptomenami. Portál Daily Hodl zverejnil názor známeho analytika agentúry Bloomberg, podľa ktorého recesia zásadným spôsobom stiahne nadol bitcoin a ethereum.

Bitcoin a ethereum ovplyvní recesia

Mike McGlone patrí k svetovo uznávaným analytikom. Podľa jeho nedávnych vyjadrení sa svetová ekonomika ponorí do recesie, čo veľmi zásadne ovplyvní aj kryptomeny na čele s bitcoinom. Keďže väčšina kryptomien koreluje s BTC, pokles môžeme očakávať na celom kryptomenovom trhu.

Aj napriek pozitívnym ekonomickým ukazovateľom tak podľa McGlonea ekonomika vstúpi do fáze recesie. S týmto názorom sa zhoduje aj nedávne vyjadrenie investora Kiyosakiho, podľa ktorého už svet dokonca v recesii je.

Viac si môžete prečítať tu: Robert Kiyosaki – „Sme v globálnej recesii, čakajú nás bankroty, nezamestnanosť a nárast počtu bezdomovcov

Okrem kryptomien môžeme podľa analytika z agentúry Bloomberg očakávať pokles aj v prípade akciových trhov.

Jedna vec, ktorú rád spomínam, je 200-týždňový kĺzavý priemer. Bitcoin nikdy nestrávil toľko času pod ním a teraz naň naráža. A to je ten rozdiel. To je to, čo sa zmenilo. To je dozrievanie. V budúcnosti o tom budeme hovoriť viac. Vykazuje tiež známky divergentnej sily a stáva sa viac rizikovým aktívom,“ uviedol McGlone

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Aj tu sa názor McGlonea zhoduje s ďalšími analytikmi ktorí tvrdia, že cenový rast bitcoinu od začiatku roka 2023 je neudržateľný. Bitcoin jednoducho rastie príliš rýchlo v porovnaní s korelujúcimi indexmi.

O tom, že sa cena bitcoinu nachádza v zóne masívnych predajov, sme vás informovali aj v našom nedávnom článku: Cena bitcoinu je na prepálanej úrovni – hrozí masívny výpredaj.

Rastúci trend slabne, čo potvrdzuje viacero údajov zo sieti. S veľkou pravdepodobnosťou tak môžeme očakávať nárast predajných objednávok, čo povedie k silnej korekcii. Dôležitý moment nastane aj dnes o 20:00 SEČ. FED plánuje vyhlásenie ohľadom zvyšovania úrokových sadzieb. Podľa magazínu Forbes by sme mali byť svedkami zvýšenia o 25 bázických bodov.

Viac si môžete prečítať tu: Buďte na pozore, ak máte zainvestované v kryptomenách a akciách – Globálnym trhom zatrasie dôležitá udalosť