dolar bitcoin

Jeden milión dolárov. Presne taká je cena za výhru v stávke Buffett Bet 2.0. V tejto stávke sa bude porovnávať cena kryptomenového fondu vydaného spoločnosťou Morgan Creek Digital verzus zisky S&P 500. Spoločnosť Morgan Creek Digital uverejnila danú stávku tento týždeň s cieľom spropagovať kryptomeny a ukázať, že aj napriek terajšiemu downtrendu sa o budúcnosť kryptomien určite netreba báť. Zatiaľ sa nenašiel človek, ktorý by ju prijal. Avšak to určite nebude také ťažké, pretože ľudí, ktorí extrémne veria S&P 500, alebo ktorí extrémne neveria kryptomenám, je naozaj dosť (že, Warren?).

O čo v stávke ide?

Ide o jeden milión dolárov. Tak by znela jednoduchá odpoveď. V stávke je však oveľa viac. Okrem výbornej reklamy spoločnosti Morgan Creek Digital je cieľom tejto spoločnosti spropagovať aj kryptomeny a poukázať na ich dlhodobý potenciál.

Ak sa kryptomenovému fondu tejto spoločnosti skutočne podarí prekonať zisky S&P 500, tak nielenže sa ich fond stane určite veľmi populárnym, ale aj celý kryptomenový sektor môže zažiť boom.

Aké sú pravidlá?

Akonáhle sa nájde strana, ktorá je ochotná ísť proti Morgan Creek Digital, všetko sa upresní. Avšak stávka prišla s nasledovným popisom: investor, spoločnosť alebo fond, ktorý si myslí, že S&P 500 do 10 rokov zažije lepšie zisky ako kryptomenový fond od spoločnosti Morgan Creek Digital, môže stávku prijať. Následne sa podrobné informácie a požiadavky oboch strán spresnia a 10 rokov sa bude čakať na vývoj celej situácie.

Pochopiteľne, milión dolárov získa strana, ktorá bude mať pravdu. Aj napriek tomu, že sa doteraz ešte nikto neodhodlal stávku prijať, je veľmi pravdepodobné, že sa tak stane čoskoro. Kto bude na druhej strane, je ešte veľmi otázne. Očakáva sa však, že to bude človek, ktorý patrí medzi veľkých odporcov kryptomien.

Prečo Buffett Bet 2.0?

Tento názov je príznačný hneď z niekoľkých dôvodov. Všetci určite dobre viete, že Warren Buffett nepatrí medzi zástancov kryptomien (a aj to som sa vyjadril veľmi milo). Buffett totižto patrí medzi najväčších „haterov“ tohto sektoru. Z času na čas to potvrdzuje svojimi verejnými vyhláseniami o kryptomenách na čele s Bitcoinom.

Oveľa podstatnejší je však fakt, že Buffett spravil podobnú stávku pred 11 rokmi. Vtedy Warren Buffett stavil na to, že o 10 rokov (čiže v r. 2017) budú S&P 500 vo väčšom zisku než skupina rôznych investičných fondov. Minulý rok túto stávku Buffett vyhral a celú výhru daroval na charitu.

Tip z redakcie: Austrálsky stávkar sa chce staviť s Warrenom Buffettom o milióny 

Záver

Či chcela spoločnosť Morgan Creek Digital takto nepriamo Warrena Buffetta vyzvať na to, aby stávku prijal, nevieme. Ak však tvrdí, že Bitcoin je podvod a „otrava na potkany,“ tak by sa určite nemal báť staviť svoje obľúbené S&P 500 oproti niečomu takému podvodnému, ako sú kryptomeny. Nech už túto stávku prijme a vyhrá hocikto, Morgan Creek Digital už vopred navrhuje to, aby výherca svoju výhru daroval na charitu (rovnako, ako to spravil Buffett minulý rok). Či k takejto dohode príde, však bude závisieť až od protistrany, ktorá stávku prijme.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
newsbtc.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance