pad

Za posledný mesiac sme zažili jeden z najväčších prepadov trhu s kryptomenami. Ba čo viac, ešte stále ho zažívame. Včera o takomto čase sme sa dívali na červené pole. Väčšina coinov za necelých 24-hodín stratila 10-30 %.

Dnes sa situácia mierne vyjasnila, ale zatiaľ iba márne čakáme na nejaký väčší retracement. Pred nami je víkend a tak sa núka otázka – klesne kapitalizácia všetkých kryptomien pod sto miliárd dolárov?

Popravde? Je to stále viac pravdepodobné. Všetko teraz záleží na Bitcoine. Táto kryptomena tvorí viac než polovicu trhu a udáva jeho smer. Podľa analytikov na Trading11 by sme mali minimálne do konca roka 2018 klesať. Ak sa tak nestane, pôjdeme dole na začiatku 2019.

Kde nájdeme dno? Ťažko povedať. Akékoľvek predikcie sú viac menej irelevantné. Iste, technická analýza nám niečo môže povedať a zdá sa, že to bude medzi 3000 – 1500 USD, ale neberte to so 100% istotou. Ak obchodujete, oveľa múdrejšie je sledovať trh, analyzovať ho a prispôsobiť sa aktuálnej situácii. Ak HODL-ujete, tak vám to môže byť jedno.

V každom prípade, všetko nasvedčuje tomu, že sa skutočne dostaneme pod sto miliárd dolárov.

(Článok pokračuje pod odkazom)

Padne Bitcoin až na 1 500 dolárov? Podľa analytika Bloombergu to je veľmi pravdepodobné

Páči sa vám tento článok? Bude rád ak ma podporíte! V tomto odkaze nájdete spôsob, ako mi kúpiť kávu. Viac kávy = viac lepších článkov! 😀

Má vôbec zmysel sledovať kapitalizáciu trhu?

Iste, ide iba o nezmyselné číslo, ktoré by nemalo mať veľkú výpovednú hodnotu. Vziať počet coinov danej kryptomeny a vynásobiť ich aktuálnou cenou na burze neznie ako legitímny spôsob vyjadrenia celkovej hodnoty danej digitálnej meny. Dvojnásobne to platí o kapitalizácii trhu.

Na druhej strane, asi každý fanúšik kryptomien pozná stránku coinmarketcap. Väčšina webov ju používa ako referenčný bod, traderi na nej sledujú vývoj svojich obľúbených coinov, vývoj trhu, vývoj dominancie Bitcoinu…

Takže áno, má zmysel sledovať kapitalizáciu trhu na coinmarketcape, pretože tento údaj sleduje veľmi veľa ľudí. To je ale jediný dôvod.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance