Platforma Crypto futures pridáva do svojho portfólia Bitcoin Cash

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Burza Crypto futures v Spojenom kráľovstve a partner CME Group pridáva do svojho portfólia Bitcoin Cash. Spoločnosť práve oznámila, že má hotovú zmluvu a čaká na finálne úpravy, ktoré upravuje úrad pre finančnú správu Spojeného kráľovstva. Britská finančná správa je spokojná a projekt dostal zelenú. Obchodovanie s Bitcoin Cash future začne o 16.00 hod (18.8.2018) britského štandardného času (BST). 

Nová zmluva sa pripája k už existujúcim kontraktom futures: Bitcoin, XRP, Ethereum, Litecoin. Investori si môžu zvoliť dlhé alebo krátke kontrakty na Bitcoin Cash. Spoločnosť tak rozširuje svoje portfólio a prináša tak viac investičných príležitosti pre svojich klientov. CEO Timo Schlaefer pre agentúru CoinDesk uviedol:

“Bitcoin Cash je kryptomena ktorá patrí do top 5 kryptomien, takže ďalším logickým krokom pre nás bolo pridať BCH do nášho portfólia a uspokojiť našich klientov.”

Očakávame 20 až 60 miliónové objemy

Timo Schlaefer je presvedčený, že tieto kontrakty budú úspešné. V 24-hodinovom období sme zaznamenali objemy až 180 miliónov dolárov a priemerné denné objemy sa pohybujú od 20 do 60 miliónov dolárov denne a očakávame, že BCH bude rovnako úspešný, ako naše futures na BTC, XRP, ETH a LTC. Jednoducho sme pripravený na ďalší rast kryptomien a robíme všetko preto aby sme zostali naďalej atraktívny pre našich klientov.

Predstavujú futures negatívny vplyv na cenu kryptomien?

Na otázku, či cenu BCH môže negatívne ovplyvniť uvedenie Bitcoin Cash futures a taktiež v tomto roku zavádzané regulácie, odpovedal, že vďaka dlhodobej nestálosti sa to nedá jednoznačne určiť. Naopak, podľa neho rastúci záujem o kryptomeny, s čím prichádza i stále sa zlepšujúca infraštruktúra a čím ďalej, tým rýchlejší vývoj v oblasti kryptomien, priláka ešte viac investorov. Tomu by mali napomôcť i ETF, burzovo obchodované fondy, ktoré investorom uľahčia prístup ku kryptomenám a takisto pomôžu urýchliť jeho globálnu integráciu.

Čo čítať ďalej:

Objem transakcií Bitcoinu výrazne presahuje zlato

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebookunajnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj: coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.