CoinMarketCap si posvieti na burzy – dáva im ultimátum!

BITmarkets BITmarkets

CoinMarketCap odstráni zo svojej platformy burzy, ktoré neposkytnú do júna všetky potrebné údaje. Spoločnosť to oznámila na svojom blogu pri príležitosti šiesteho výročia. 

CoinMarketCap je hlavným zdrojom dát o všetkých digitálnych menách. Pri príležitosti svojich šiestych narodenín urobili rad oznámení. Napríklad predstavili novú alianciu nazvanú Data Accountability & Transparency Alliance (DATA), ktorá bude strážiť „transparentnosť” zodpovednosť a zverejňovanie informácií v kryptomenovom svete”.

K novej aliancii sa pripojilo veľké množstvo búrz ako sú: Binance, Bittrex, OKEx, Huobi, Liquid, UpBit, IDEX, OceanEX, Gate.io, KuCoin, HitBTC a Bitfinex.

CoinMarketCap bude teraz v rámci svojej iniciatívy za transparentnosť požadovať, aby všetky kryptomenové burzy či zmenárne poskytovali povinné dáta pomocou API, ktoré zahŕňajú dáta o transakciách a objednávkach v reálnom čase. Zdôrazňujú, že je to nutnosť a burza, ktorá tieto povinné údaje neposkytne, nebude zahrnutá do výpočtu cien a objemu na CMC.

Burzy majú teraz viac ako mesiac na zaslanie požadovaných údajov. Tieto zmeny nadobudnú platnosť 14. júna 2019, píše CoinMarketCap.

Ak chcete sledovať ceny kryptomien v reálnom čase na našej česko-slovenskej stránke, môžeme vám odporučiť kmcap.eu, mnohí z vás už stránku pravidelne navštevujú a čoskoro prinesieme ďalšie novinky 🙂

Záver

CoinMarketCap bol kvôli objemom búrz mnohokrát pranierovaný. Ale je skvelou správou, že celú situáciu neustále rieši a presunie analytické dáta do reálnej roviny.

Čo čítať ďalej

[ROZHOVOR] Charlie Lee – Myslel som si, že Litecoin dosiahne 1000 $

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.