coinmarketcap

CoinMarketCap odstráni zo svojej platformy burzy, ktoré neposkytnú do júna všetky potrebné údaje. Spoločnosť to oznámila na svojom blogu pri príležitosti šiesteho výročia. 

CoinMarketCap je hlavným zdrojom dát o všetkých digitálnych menách. Pri príležitosti svojich šiestych narodenín urobili rad oznámení. Napríklad predstavili novú alianciu nazvanú Data Accountability & Transparency Alliance (DATA), ktorá bude strážiť „transparentnosť“ zodpovednosť a zverejňovanie informácií v kryptomenovom svete“.

K novej aliancii sa pripojilo veľké množstvo búrz ako sú: Binance, Bittrex, OKEx, Huobi, Liquid, UpBit, IDEX, OceanEX, Gate.io, KuCoin, HitBTC a Bitfinex.

CoinMarketCap bude teraz v rámci svojej iniciatívy za transparentnosť požadovať, aby všetky kryptomenové burzy či zmenárne poskytovali povinné dáta pomocou API, ktoré zahŕňajú dáta o transakciách a objednávkach v reálnom čase. Zdôrazňujú, že je to nutnosť a burza, ktorá tieto povinné údaje neposkytne, nebude zahrnutá do výpočtu cien a objemu na CMC.

Burzy majú teraz viac ako mesiac na zaslanie požadovaných údajov. Tieto zmeny nadobudnú platnosť 14. júna 2019, píše CoinMarketCap.

Ak chcete sledovať ceny kryptomien v reálnom čase na našej česko-slovenskej stránke, môžeme vám odporučiť kmcap.eu, mnohí z vás už stránku pravidelne navštevujú a čoskoro prinesieme ďalšie novinky 🙂

Záver

CoinMarketCap bol kvôli objemom búrz mnohokrát pranierovaný. Ale je skvelou správou, že celú situáciu neustále rieši a presunie analytické dáta do reálnej roviny.

Čo čítať ďalej

[ROZHOVOR] Charlie Lee – Myslel som si, že Litecoin dosiahne 1000 $

Zdroj:
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre