opatrenia príjmy koronavírus

Kanadská vláda sa stala súčasťou projektu digitálneho identifikačného preukazu a bezpečnosti hraníc, v ktorom cestujúci vopred zdieľali svoje digitalizované preukazy totožnosti s letiskami a úradmi.

Článok v českom originále nájdete v tomto odkaze.

Projekt nazvaný Known Traveler Digital Identity bol predstavený na Svetovom ekonomickom fóre (WEF) vo švajčiarskom Davose. Kanada bude spolupracovať s WEF a jeho partnermi.

Known Traveler Digital Identity

Known Traveler Digital Identity sa zameriava na používanie inovatívnych technológií, ako je napríklad blockchain, umelá inteligencia (AI) a biometria, aby zvýšila bezpečnosť, zjednodušila postupy cestovania a účinne riešila hrozby kybernetického terorizmu.

Transport Canada je jedným z partnerov projektu, na ktorom sa podieľajú tiež vládne agentúry, akými sú ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť USA a holandské ministerstvo bezpečnosti a spravodlivosti, a ďalej firmy ako sú Visa, Accenture, Google a Hilton Worldwide. Na projekte sa rovnako podieľa Interpol (organizácia pre medzinárodnú policajnú spoluprácu).

Systém bude pracovať s aplikáciou, v ktorej si ľudia môžu pred cestovaním uchovávať a zdieľať osobné údaje s úradmi. Kanadskí občania si môžu ukladať svoje povolenia k pobytu, doklady o rôznych očkovaniach, vysokoškolské diplomy, zoznam navštívených miest a ďalšie. Okrem aplikácie bude systém tiež využívať biometrické údaje, ktoré pomôžu úradom zefektívniť proces screeningu. Akékoľvek osobné informácie sa budú ukladať v blockchaine.

Postupom času si cestujúci môžu vybudovať svoju dôveryhodnosť ako tzv. „známi cestujúci“, umožniť si tak prístup k rýchlejšiemu odbaveniu na letiskách a tým poskytnúť hraničným úradníkom možnosť venovať viac času a zdrojov na prehliadku „menej známych“ cestujúcich s vyšším rizikom.

Očakáva sa, že systém bude podrobený skúškam v sérií testov. Kanada bude ďalej spolupracovať s Holandskom na testoch ďalšieho uplatnenia technológie.

Ak nechcete zmeškať najnovšie správy, sledujte náš  facebook.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance