Inštitucionálni investori a kryptomeny
Inštitucionálni investori a kryptomeny. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Inštitucionálni investori sú neoddeliteľnou súčasťou kryptomenového trhu a najnovšie údaje poukazujú na zaujímavý trend v ich správaní. Predovšetkým prejavujú záujem o investičné produkty Solana, XRP a Cardano. Bitcoinové investičné produkty však zaznamenávajú zo strany inštitucionálnych investorov opačný trend.

Spoločnosť CoinShares zverejnila správu s názvom Digital Asset Fund Flows, ktorá popisuje mierny príliv kapitálu do investičných kryptomenových produktov vo výške 9,2 milióna dolárov. Tento údaj vidieť aj na týždennom grafe prílivov a odlivov nižšie.

Týždenné prílivy a odlivy do kryptomenových investičných produktov
Týždenné prílivy a odlivy do kryptomenových investičných produktov. Zdroj: Bloomberg, CoinShares

Okrem toho sa v správe uvádza, že pokles cien kryptomien spôsobil pokles objemu celkových spravovaných aktív na hodnotu 27,9 miliardy dolárov. Pre porovnanie, na začiatku roku 2022 sa objem spravovaných aktív pohyboval na úrovni 64 miliárd dolárov.

Najviac negatívny sentiment bol zaznamenaný v USA, kde sa nepatrný príliv 800 000 dolárov prejavil prevažne v krátkodobých bitcoinových investičných produktov. Naopak, štáty ako Švajčiarsko, Nemecko a Kanada zaznamenali väčší príliv.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Finančné portfólia investičných elít: čo nakupovali v roku 2022 najväčší investori?

Kryptomenám chýba dopyt

Celkovo investičné bitcoinové produkty zaznamenali odliv 11,1 milióna dolárov, zatiaľ čo ethereové produkty zaznamenali odliv 2,1 milióna dolárov. Produkty shortovania Bitcoinu zaznamenali príliv 18 miliónov dolárov. Naopak, produkty Solany dosiahli príliv 500 000 dolárov, XRP 200 000 dolárov a Cardana 100 000 dolárov. Ostatné kryptomeny dosiahli príliv 3,3 milióna dolárov.

Inštitucionálni investori tak v súčasnosti uprednostňujú altcoiny pred Bitcoinom, ktorý shortujú. Zaujímavosťou je aj fakt, že väčšina investorov držala svoje mince počas korekcie v roku 2022. Dokonca až 62 % adries nepredalo svoje mince viac ako 1 rok.

Zdá sa, že dopyt na trhu stále chýba a výnimkou nie sú ani inštitucionálne produkty. Dominancia hlavnej kryptomeny klesá a v čase písania článku dosahovala 39,07 %, čo je jedna z najnižších hodnôt v histórii. Nižšiu dominanciu Bitcoin dosiahol iba v januári a februári v roku 2018.

Mohlo by ťa zaujímať: Miliardár David Rubenstein: „Kryptomeny nezaniknú, prežijú vďaka ľuďom, ktorí bojujú proti štandardom“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance