Zdaňovanie kryptomien
Zdaňovanie kryptomien. Zdroj: Shutterstock.com/Solcan Design

Ak sa venujete obchodovaniu s kryptomenami, mali by ste venovať pozornosť aj daniam. Ktoré krajiny sú daňovo lukratívne a naopak, ktoré majú najprísnejšie daňové podmienky?

Zdaňovanie kryptomien

Krypto-analytická spoločnosť Coincub pred nedávnom zverejnila rebríček krajín podľa legislatívy zdaňovania kryptomien. Celkovo sú podmienky zdaňovania kryptomien vo svete v celku odlišné. Prieskum spoločnosti Coincub označil Belgicko za krajinu s najhoršími daňovými podmienkami. Obchodníci tu musia zdaniť až 33 % z kapitálových ziskov.

V prípade, že obchodovanie s kryptomenami zahŕňa daň z príjmu z podnikania, obchodníci podliehajú až 50 % dani. Identické pravidlá majú aj v Izraeli. Najlepšie na tom nie je ani Island, kde všetky zisky z kryptomien do výšky 7 000 dolárov podliehajú zdaneniu okolo 40 %. Ak zarobíte viac, musíte sa pripraviť na daň vo výške 46 %.

Kryptomeny musíte zdaňovať
Kryptomeny musíte zdaňovať. Zdroj: Shutterstock.com/chayanuphol

Medzi krajiny s pomerne zlými podmienkami zaradil prieskum aj súostrovie Filipín, kde musíte príjmy do 4 500 dolárov zdaniť až do výšky 35 %. Päťku najhorších krajín uzatvára ďalšia ázijská krajina Japonsko. Táto krajina má zavedený progresívny systém zdaňovania. Ako obchodník s kryptomenami tak môžete zapadnúť do sadzby od 5 % do 45 % v závislosti od vašich príjmov. Spoločnosť Coincub bez bližšieho popisu uviedla aj ďalšie krajiny, ktoré majú prísne podmienky zdaňovania kryptomien. Patrí sem Rakúsko, USA, Nórsko, Dánsko a Francúzsko.

Prečítaj si tiež: Má zmysel staking kryptomien? Najnovší výskum vás nepríjemne prekvapí

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Krajiny s priaznivými podmienkami

Štúdia spoločnosti Coincub uviedla aj krajiny, kde majú obchodníci najideálnejšie zdaňovacie podmienky. Lídrom je Nemecko. V tejto krajine vám stačí, aby ste kryptomeny držali vo svojom portfóliu minimálne jeden rok. Tento proces vám zabezpečí, že nemusíte pri predaji čim konverzii platiť žiadnu daň. Do tohto rebríčka spadá aj Taliansko, Švajčiarsko, Singapur či Slovinsko.

A čo štandardné a veľmi dobre známe daňové raje? Tieto krajiny lákajú zahraničných investorov 0 % daňou. Patria sem Bahamy, Bermudy, Bielorusko, Spojené arabské emiráty alebo Lichtenštajnsko.

Na záver je nutné dodať, že v jednotlivých krajinách sa môžu podmienky neustále meniť, nakoľko celý kryptomenový sektor ešte stále nepodlieha reguláciám.

Čítaj ďalej: Táto kryptomena výrazne rastie vďaka historickej udalosti Etherea. Aké sú dôvody?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance