Finančné portfólia investičných elít: čo nakupovali v roku 2022 najväčší investori?
Finančné portfólia investičných elít: čo nakupovali v roku 2022 najväčší investori? Zdroj: shutterstock.com/Kaspars Grinvalds

7 elitných a vysoko sledovaných investorov informovalo o svojich investíciách za druhý štvrťrok 2022. Do čoho investovali investori ako Warren Buffett, Ray Dalio, Michael Burry a ďalší? A aké kritéria aplikovali pri výbere investičných aktív?

Investície v čase krízy

Kvartálne výkazy známych investorov a miliardárov poskytujú investorom z celého sveta indície a inšpiráciu, ako a kde investovať vlastné peniaze. Medzi investičnými tigrami je známym faktom, že Wall Street pozorne sleduje, kam investuje napríklad Warren Buffett. Ten napríklad v druhom kvartáli prostredníctvom svojej firmy Berkshire Hathaway zvýšil svoje podiely v Chevrone a Occidental Petroleum, čím dal investorom signál, že očakáva ďalší rast ropy aj plynu v blízkej dobe.

Zakladateľ úspešného hedžového fondu Bridgewater Associates Ray Dalio investoval do technologických spoločností. Bridgewater výrazne zvýšila svoj podiel v Meta Platforms, a to viac ako 50-násobne. Dalio posilnil aj svoju pozíciu v technologickej holdingovej spoločnosti Alphabet. Okrem nich investoval do známych spoločností ako Apple, Microsoft, Netflix a Amazon.

George Soros investoval do Tesly
George Soros investoval do Tesly. Zdroj: shutterstock.com/Adrin Shamsudin

Čítaj tiež: Miliardár David Rubenstein: „Kryptomeny nezaniknú, prežijú vďaka ľuďom, ktorí bojujú proti štandardom“

Kontroverzný George Soros v druhom štvrťroku investoval do Tesly Elona Muska. Kúpil 30 000 miliónov akcií, ktoré mali 30. júna cenu 20 miliónov dolárov. Podľa denníku Insider išlo o premyslený ťah, keďže v tom čase akcie Tesly klesli o 38 %. Investícia do Tesly korešponduje s predajom akcií americkej automobilky Rivian. Soros Fund Management predal totiž tretinu svojich podielov, čo naznačuje, že aktuálne považuje investíciu do elektromobility za výnosnejšiu.

Kúpiť alebo predať?

Zatiaľ čo väčšina elitných investorov naďalej napriek prepadom na všetkých trhoch posilňovala svoje pozície alebo rozširovala portfólio, našli sa aj takí, ktorí, naopak, predávali. Príkladom je legendárny investor Michael Burry, ktorý, ako sme vás už informovali, predal všetky svoje akcie až na jednu pozíciu. Hodnota jeho portfólia sa znížila zo 165 miliónov dolárov len na 3,3 milióna. A dôvod?

Podobne ako v minulosti, aj dnes je Burry presvedčený, že sme svedkami historickej bubliny, ktorá predikuje masívny krach akcií. Preto sa investor zbavil svojich podielov. Verí totiž, že akcie budú ďalej klesať a nemá význam ich teraz nakupovať.

Pokiaľ sa chcete inšpirovať ďalšími slávnymi investormi a ich portfóliami, detailnejší prehľad nájdete tu.

Čítaj ďalej: 5 známych finančných analytikov predpovedá najbližší vývoj na trhoch. Nie je to nič pozitívne

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance