Bitcoin a Čína
Bitcoin a Čína. Zdroj: Shutterstock, Andreanicolini

Pred pár hodinami celý trh zasiahli negatívne správy o čínskom zákaze kryptomien. Prakticky je ilegálne všetko okrem držby. Na tento problém sa však môžeme pozrieť z inej stránky. Pre Bitcoin, ktorý umožňuje finančnú slobodu, to nemusí byť zlá správa. Komunistický režim jednoducho slobodu neuznáva.

Môže ťa zaujímať: Čína spája sily regulačných orgánov, aby vážne zakročili proti kryptomenám

Čína vs. Bitcoin

Takmer všetky médiá a titulky po čínskom zákaze, zasiahla panika a negatívna nálada. Napriek tomu však tento stav nemusí byť pre Bitcoin vôbec zlý. Nie je to predsa nič nové. Čínske zákazy voči kryptomenám sa tu objavujú už roky. Prvýkrát chcela vláda zakázať používanie BTC ešte v roku 2013. A to je už naozaj história.

Je to však vôbec možné? Zakázať Bitcoin? Je to veľmi krehká záležitosť. Predstavte si situáciu, že jedna krajina kryptomeny zakáže a druhá ich naopak, privíta s otvorenou náručou. Fanúšikovia kryptomien sa zrazu začnú tlačiť do otvorenej krajiny, ktorá im umožní finančnú slobodu. Ekonomika tejto krajiny sa rapídne zlepší, nakoľko sa v nej bude sústreďovať omnoho viac kapitálu ako predtým. Ekonomické stimuly teda hovoria jasnou rečou. Bitcoin treba prijať a nie zakázať.

Príklad dvoch krajín pri zákaze BTC
Príklad dvoch krajín pri zákaze BTC. Zdroj: BitcoinMagazine.com

Prečo ide teda Čína inou cestou? Podľa môjho názoru komunistický režim nie je pripravený na niečo také, ako je BTC. Vláda sa bude neustále snažiť  uplatňovať si nad obyvateľstvom vplyv, kontrolu a suverenitu. A všetko, čo sa pokúsi tento stav narušiť, bude jednoducho zakázané.

Prečítaj si tiež: Toto je úplný základ obchodovania, bez ktorého nakoniec vždy len prerobíte

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bola to len otázka času, kedy sa Čína vydá touto cestou. Číňania nemajú prístup ani ku niektorým západným webovým portálom. Vláda zakázala Facebook, Google a ďalšie veľké spoločnosti. Čím menej informácií budú ľudia mať, tým jednoduchšie budú poslúchať.

A práve toto nabúral Bitcoin. Ide o sieť, ktorá jednoducho nerozlišuje ľudí. Zaobchádza s každým úplne rovnako bez ohľadu na peniaze, moc, vplyv, náboženstvo a iné. A všetci, ktorí BTC používajú, majú k dispozícií rovnaký, zdravý a odolný peňažný systém, ktorý dodáva slobodu kdekoľvek a kedykoľvek.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre