Bitcoin tu zostane navždy aj napriek vysokej volatilite – tvrdí analytička Deutsche Bank

Novinky Bitcoin a Deutsche Bank
Bitcoin a Deutsche Bank. Zdroj: Shutterstock, Den Rise
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nemecko je krajina, ktorá je v poslednom období stále viac otvorená úplnému prijatiu kryptomien. Tentokrát sa na vývoj pozrela analytička bankového giganta Deutsche Bank, ktorá vníma Bitcoin ako veľkú budúcnosť.

Prečítaj si tiež: Analýza BTC – dlhodobo sme bullish, no koniec korekcie nie je potvrdený

Bitcoin vo výhode

Marion Laboureová pracuje ako analytička pre banku Deutsche Bank. Podľa nej bude BTC v dohľadnej dobe právom uznaný ako digitálne zlato, ktoré bude na svete pretrvávať dlhé stáročia a bez silenej kontroly vlád.

Varovanie pre investorov však predstavuje obrovská volatilita. Preto je potrebné dodať, že je Bitcoin vhodnejší na špekulatívne investovanie. Ako prostriedok výmeny si ho zatiaľ predstaviť nevieme.

„Bitcoin je dnes extrémne volatilný na to, aby bol spoľahlivým uchovávateľom hodnoty. A táto vlastnosť sa len tak nevytratí.”

Môže ťa zaujímať: Cardano summit 2021 začína za pár hodín – udalosť roka zadefinuje nové smerovanie kryptomenového sveta!

Začiatočník? Nevadí! V našej VIP skupine sa okrem prvého nákupu kryptomien naučíš ziskovo obchodovať na burze a staneš sa profesionálnym obchodníkom. Čaká ťa viac ako 15 kurzov a 200 hodín vzdelávania. Navyše v rámci členstva získaš kompletný prístup k 50 analýzam a všetkým našim otvoreným obchodom. To všetko len od 40 EUR na mesiac. >>>Objednať VIP členstvo<<<

BTC si však podľa Laboureovej udrží výhodu prvého ťahu. Aj keď je jeho využitie menšie a vplyv na životné prostredie väčší, stále bude jednotkou. Najsilnejším konkurentom zostane Ethereum, ktoré si udrží svoj vplyv v decentralizovanej oblasti DeFi.

„Ak je Bitcoin digitálnym zlatom, Ethereum je a zostane digitálnym striebrom.”

Bitcoin je kryptomena, ktorá je príliš dôležitá a silná. Takže nie je dobré ju ignorovať. Podľa viacerých analytikov Deutsche Bank, kryptomeny nahradia fiatové meny do roku 2030.