V nedeľu sme v našej analýze avizovali, že Bitcoin sa nachádza v zlomovom bode a je čas ísť na 10 000 $. Rezistencia na tomto okrúhlom čísle nás od halvingu obmedzovala v ďalšom raste a Bitcoin pod ňou konsolidoval takmer mesiac. Vzhľadom na prebiehajúce udalosti vo svete nebolo jasné, ktorým smerom sa nakoniec vydá. Mnoho traderov očakávalo väčšiu korekciu, snáď až na 6400 $.

Prečítajte si našu analýzu a zistite viac: Bitcoin na zlomovom bode – Je čas ísť nad 10 000$

Tri týždne konsolidácie a nové high pre Bitcoin!

1h BTC/USD - Bitstamp
1h BTC/USD – Bitstamp

Trh nám však už nedovolil dobre nakúpiť a Bitcoin nakoniec po halvingu klesol iba na 8000$. Väčšinu času pritom konsolidoval v intervale 9 000 – 10 000 $ a naberal silu na ďalší skok. Táto “pauza” pred ďalším rastom bola nutná na vyrovnanie indikátorov

Dnes krátko po polnoci (resp. krátko pred polnocou svetového času) konečne prišlo k rozhodujúcemu pohybu a býci v priebehu troch hodín Bitcoin vypumpovali o 900 $. Vytvorili sme tak lokálne high na hladine 10 431 $ (Bitstamp) ktoré je vyššie, než to spred halvingu (10 066 $ – Bitstamp).

Aj Ethereum je na tom dobre. Pripísalo si Ďalších 5% – Ethereum na koni – 15% zisk za tri dni! Bude nasledovať Bitcoin breakout nad 10k?

Dvojitý vrchol alebo bullrun? O Bitcoin je v čase krízy obrovský záujem.

Tohtoročné maximum však ešte stále nebolo pokorené. Bitcoin totiž vo februári dosiahol hladinu 10 505 $. Formácia dvojitý vrchol (double top – viac info. tu) je tak stále v hre, i keď podľa môjho osobného názoru nakoniec nebude potvrdená.

Bitcoin totiž v tejto kríze ukazuje svoju silu. Navyše, nedávno prešiel halvingom a inflácia tak klesla o polovicu. Do trhu s kryptomenami teraz prúdi obrovské množstvo peňazí od inštitúcií. Investičné fondy na Wall Street a bohatí ľudia po celom svete presúvajú časť svojho majetku práve do BTC, aby ho tak ochránili pred znehodnotením v čase krízy. A musíme uznať, že Bitcoin si úlohu uchovávateľa hodnoty plní na jedničku.

Vďaka halvingu však už inštitucionálnym investorom nestačí iba skupovať vyťažené Bitcoiny a musia ich zháňať aj inými cestami. Nákupný tlak tak neustále silnie a práve to Bitcoin najviac poháňa hore.

Ešte však nekričme MOON. Na to je priskoro. Všetko však naznačuje, že kryptomeny čaká skvelá druhá polovica roku 2020.

Chcete vedieť ako je na tom BTC a ďalšie coiny z Hľadiska technickej analýzy? Pripravili sme pre vás víkendovú analýzu kryptomien: